#30dnikminimalizmu

Ahojte!

Pripravili sme pre vás prvú výzvu, ekologického spôsobu života, pretože ekologický a zdravý spôsob života je u mňa posledné roky veľmi dôležitou témou, zapojím sa do výzvy tiež. Zapojte sa so mnou! 

Ak ste s plnením novoročných predsavzatí neuspeli a do čoho sa pustili, vám vydržalo v lepšom prípade pár dní, možno je na čase na to ísť inak. Možno zvládneme urobiť niečo pre svoje okolie a život. A možností je celá rada - myslím, že si vyberie snáď každý. Navyše nie je potrebné hneď prechádzať na vegánsku stravu alebo sa odsťahovať do jaskyne v horách. Stačí napríklad len málinko - keby totiž každý človek na zemi urobil nejaký malý ústupok svojmu pohodliu, hneď by sa tu žilo lepšie.

A tak, ak neveríte, že hneď na prvýkrát dokážete zázraky, skúste niečo jednoduché. Čo tak začať doma? Napríklad len na jediný deň v týždni - aj to sa počíta! A čo takto zlepšiť triedenie svojho odpadu? Netriedite? Tak začnite - aspoň s plastmi a papierom to ide úplne ľahko.

5-10 minút #30dnikminimalizmu.
Tiež sa vám občas zdá, že je na svete až moc ľudí? A hlavne, že sa neustále všetci točia okolo vás. Každú chvíľu niekto niečo chce, niekto volá, niekto sa na niečo pýta, stále ktosi vyžaduje vašu pozornosť. Venujete sa svojmu okoliu a zabúdate sami na seba. Zdá sa, že vám nezostáva ani chvíľka ... A pritom by stačilo len päť minút ...

Za päť minút si prečítate jeden článok. Napríklad tento. Za päť minút si dokonale nalakujete nechty na jednej ruke. Možno na oboch, keď ste profíčky. Za päť minút stihnete vypiť jedno pivo, keď máte fakt smäd. Vymeniť si s kamoškou niekoľko smsiek, rozhodnúť sa, čo si dáte na obed, vybrať si nové topánky alebo dobehnúť z bytu na električku. Za päť minút si urobíte názor na úplne cudzieho človeka. Za päť minút sa možno aj stihnete zamilovať. Zvládnete ale byť päť minút len sami so sebou?

Päť minút stačí na to, aby ste si ráno pri káve v pokoji a bez zhonu v hlave zosumarizovali plán na celý deň. Päť minút vám stačí k ukľudneniu emócií a urobeniu dôležitých rozhodnutí. A večer je päť minút tak akurát k rekapitulácii celého dňa. Urobte si ten čas, ktorý je dnes večne nedostatkovým tovarom. A čo je najdôležitejšie - zamyslite sa nad chybami, ktoré ste urobili a snažte sa z nich poučiť. A za všetko ostatné sa nezabudnite pekne od srdca a po práve pochváliť! Uvidíte, že sa vám bude hneď lepšie zaspávať aj vstávať do nového dňa!

Vidíte? Je to celkom jednoduché. A zvládnuť to môže úplne každý. Malými krôčikmi možno zmeniť svet k lepšiemu. Tak poďme na to!

Tatiana.