Citrón (LEMON)

Neohodnotené
 
Novinka Zväčšiť
 

Olej sústredenia
Citrus limon | 15 ml

Tento najpredávanejší olej má niekoľko použití a výhod a lisuje sa za studena z kôry citróna, aby sa zachovala jeho jemná prirodzenosťa silné vlastnosti. Olej má povznášajúce a povzbudzujúce vlastnosti, ktoré pomáhajú zlepšiť náladu.

Registráciou získate zľavu 25%
Cena pre registrovaných: 11,40€

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
11.8.2021
€15,40 / ks    
Kód tovaru 125
Značka dōTERRA
Kategória Samostatné esenciálne oleje
 

Vždy zelené stromy citróna - citrónovníky plodia niekoľkokrát za rok. To svedčí o ich odhodlaní prispieť tým najlepším, čo dokážu vyprodukovať. V krajinách, kde sa pestujú (najmä južná Európa) sú plody citrónovníka považované za dar a liek na takmer čokoľvek.

Šťava a kôra sa široko používajú ako domáce korenie. Je veľmi výživný, má vysoký obsah vitamínov A, B a C. V minulosti sa dokonca používal pri malárii a týfuse a tiež proti skorbutu na anglických lodiach.

Z vnútorného pohľadu je šťava považovaná za neoceniteľnú pomoc pri vyrovávání kyslosti organizmu, napr. pri artritíde a reumatizme, môže tiež veľmi prispieť pri preťažení pečene.

Citrón má mnoho účinkov a spôsobu použitia. Môžete ich pridať do nápojov, jedla, dezertov, inhalovať pre posilnenie imunity, aplikovať na kožu ako povzbudenie a osvieženie vo chvíli, keď ste vyčerpaní. Jeho aróma je veľmi povznášajúca a energizujúca dokonca sa ukázalo, že pomáha zlepšiť náladu. Pri každodennom užívaní prispieva k liečbe artériosklerózy, ošetrenie rán, oparov, akné, lišajov, aftov, osviežuje a čistí pokožku, riedi krv a podporuje imunitu.

Bledo hnedoá tekutina s ľahkou sviežou citrusovou vôňou. Dobre sa mieša s Lavender, Neroli, Ylang Ylang, Ružou, Sandalwood, Harmančekom, Feniklom, Pelargóniou, Eukalyptusom, Borievkou a ďalšími citrusovými olejmi.

 HLAVNÉ VÝHODY

Pre vnútorné použitie prirodzene čistí telo a pomáha pri trávení, redi krv a podporuje imunitu Podporuje zdravé dýchanie, najmä pri prechladnutí prináša povznášajúcu, pozitívnu arómu. V domácnosti krásne prevonia vzuch a skvele čistí povrchy.

EMOČNÉ PÔSOBENIE

 Vôňa citrónového oleja zlepšuje schopnosť sústrediť sa.

 •  Pomáha uvedomovať si opakované nezdravé návyky a obmedzujúce vzorce, ktoré zväzujú náš život a držia nás ďalej od naplnenia našich snov. Zlatá energia tohto oleja pomáha rozpúšťať všetky ťažké, hutné a nepriehľadné emócie, ktoré nám stoja v ceste ku šťastiu. Citrón nás učí sústrediť sa vždy len na jednu vec a dotiahnuť ju do cieľa.
 • Pomáha pri zmätku, neschopnosti sústrediť sa, mentálnej únave, nedostatku radosti, nedostatku energie, problémom s učením, rozptýlením, podporuje sústredenie, mentálny jasá pozornosť, racionálnosť a radosť.

 

PÔSOBENIE

 • Osviežujúci nápoj - pridajte pár kvapiek esenciálneho oleja citróna do vody - získate osviežujúcu chuť ako alternatívu k limonádam a sladkým nápojom.
 • Aróma do dezertov, pri pečení - pridajte pár kvapiek esenciálneho oleja citróna do svojich obľúbených dezertov - zvýrazníte ich chuť.
 • Vonná esencia mydla - pridajte 1-2 kvapky esenciálneho oleja citróna do vášho tekutého mydla - nielenže bude krásne a sviežo voňať, ale posilníte aj jeho schopnosti umývania.
 • Prevoňanie domácnosti pri upratovaní - pridajte 1-2 kvapky esenciálneho oleja citróna do fľaše s roztokom na upratovanie, povrchy budú čistejšie a sviežo prevoňané.
 • Prečistenie mysle - nechajte v difuzéri odparovať 3 kvapky citróna a 3 kvapky eukalyptu
 • Vyrovnanie nálady - do kúpeľa pridajte 2 kvapky citróna a 2 kvapky pelargónie s lyžicou nosného oleja
 • Pri chrípke alebo nachladnutí - inhalujte 3 kvapky citróna a 3 kvapky tea tree
 • Ošetrenie pokožky - citrón zvyšuje krvný obeh, môže pomáhať redukovať kŕčové žily a zabraňuje omrzlinám. Čistí pokožku, pomáha pri mastných vlasoch a môže prispieť v redukcii vrások a větvičkových žiliek.
 • Pôsobí ako antiseptikum - stimuluje obranu proti baktériám a vírusom a pomáha v boji proti baktériám. Môžete ho použiť pri obkladoch vredov, kožných vyrážkach alebo na ošetrenie bradavíc.
 • Napomáha detoxikácii a bojuje proti celulitíde - masáž citrónovým olejom podporuje pečeň, pomáha lymfatickému toku a znižuje zadržiavanie celulitídy a tekutín.
 • Uľahčuje trávenie - stimuluje tráviaci systém, pomáha bojovať proti obezite a strate chuti do jedla.

 
NÁVOD NA POUŽITIE

Aromaterapia: Nakvapkajte 2-3 kvapky do difuzéra.

Vnútorné použitie: 1 kvapka sa zriedi v 125 ml kvapaliny, pridajte do dezertov, cesta pod.

Lokálne použitie na pokožke: Pre masáž zmiešajte 5 kvapiek s 10 ml nosného oleja. Pre kúpeľ sa zmieša 5 kvapiek s 5 ml nosného oleja. Pre výrobu parfumu zmiešajte 1 kvapku oleja na 10 kvapiek nosného oleja.