Citrónová tráva (Lemongrass)

Neohodnotené
 
Novinka Zväčšiť
 

Olej očisty
Cymbopogon flexuosus | 15 ml

Citrónová tráva sa vďaka svojej jemnej citrónovej chuti a aróme už dlho používa v ázijskej a karibskej kuchyni a pýši sa mnohými výhodami, ktoré podporujú zdravie. Zvyšuje vnímavosť a podporuje pozitívne naladenie. Dymové, bylinné dochucovadlo jedál.

Výhody registrácie
Cena pre registrovaných: 10,80€.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
11.8.2021
€14,40 / ks    
Kód tovaru 128
Značka dōTERRA
Kategória Samostatné esenciálne oleje
 

Rýchlo rastúcu citrónovú trávu pestujú farmári v južnej Indii a vyrába sa z nej citrusový esenciálny olej, ktorý poskytuje množstvo priaznivých účinkov. Citrónová tráva sa roky používa v ázijskej kuchyni do polievok, čajov, kari a tiež na ryby, hydinu, hovädzie a morské plody. 

V tradičnej medicíne má svoje nezastupiteľné miesto pri znižovaní vysokých horúčok a na upokojenie nervov a stresu, používa sa tiež pri bolestiach žalúdka a hlavy, pri nachladnutí a prejavoch reumatizmu. Citrónová tráva má tiež očistné a tonizačné účinky a často sa preto používa v produktoch pre starostlivosť o pokožku. Moderný výskum realizovaný v Indii ukazuje, že pôsobí tiež ako sedatívum na centrálny nervový systém.

Žltá, jantárová alebo červenohnedá tekutina s čerstvou citrusovo-trávnatou vôňou a zemitým podtónom. Dobre sa dopĺňa s Bazalkou, Kardamónom alebo Mätou.

HLAVNÉ VÝHODY

 • Pomáha zbaviť sa emocionálneho napätia, nepokoja a zmätku.
 • Podporuje pozitívne myslenie a bojuje proti depresiám.
 • Podporuje zdravé trávenie pri vnútornom užití v rastlinnej tobolke dōTERRA.
 • Upokojuje pri masáži, zmierňuje bolesť svalov a kŕče

EMOČNÉ PÔSOBENIE

Olej očisty - olej z citrónovej trávy je silný energetický čistič. Rozptyľuje pocity zúfalstva a letargie. Pomáha nám uzdraviť sa a očistiť sa, to znamená opustiť stará presvedčenie, toxické energie a negatívne uhly pohľadu. Učí nás, aby sme postupovali vpred bez zaváhania a pochýb. Olej z citrónovej trávy môže byť tiež mocným nástrojom pri čistení energie v dome, miestností alebo v kancelárskom priestore. Tiež čistí negatívnu energiu, najmä pri použití na čelnej čakre alebo treťom oku. Vo chvíli, keď opustíme svoje minulé problémy a stagnáciu, vznikne priestor pre to vidieť situácie s väčším nadhľadom a jasnejšie, čo nás posunie vpred. 

 • Pomáha pri toxickej alebo negatívnej energii, zúfalstve, lipnutí na minulosti, hromadení, tme, duchovnej slepote.
 • Podporuje duchovnú jasnosť, očistu, odpútanie sa, jednoduchosť, voľnosť, uvoľnenie toho, čo už nie je potreba.

POUŽITIE

 • Upokojujúca masáž - po náročnom tréningu skombinujte frakcionovaný kokosový olej a citrónový olej a doprajte si masáž.
 • V kuchyni - použite na ochutenie predjedál a mäsových pokrmov, najmä tých ázijských, tiež tak podporíte zdravé trávenie.
 • Upokojenie mysle - nakvapkajte 1 kvapku oleja z citrónovej trávy na vreckovku alebo do dlaní a inhalujte niekoľko minút.
 • Nočné mory a nepokojný spánok - v difuzéri odparuje pred spaním 2 kvapky citrónovej trávy a 2 kvapky levandule.
 • Zažívacie Problémy, zápcha - raz až dvakrát denne masírujte brucho zmesou 2 kvapiek citrónovej trávy, 4 kvapiek koriandra a 4 kvapiek mandarínky.
 • Pôsobí ako antiseptikum - jeho antiseptické účinky pomáhajú čistiť pokožku: Niekoľko kvapiek v pare pri naparovanie tváre otvára póry a olej tak prispieva v ošetreniu akné, ekzému a taktiež môže pomôcť pri liečbe atletickej nohy.
 • Telesný pach - jeho antiseptické vlastnosti a svieža vôňa tiež pomáhajú kontrolovať potenie a baktérie, ktoré spôsobujú rozkladanie potu.
 • Pôsobí ako odpudzovač hmyzu - citrónová tráva je jednou z kľúčových účinných látok v prírodných repelentoch proti hmyzu.
 • Podpora chuti do jedla - citrónová tráva môže pôsobiť ako prírodné stimulátor chuti do jedla. Je to také dobrý pomocník pri žalúdočných infekciách.
 • Zmiernil bolesti svalov a hlavy - masáž s olejom z citrónovej trávy zriedený v jinom oleji môže posilňovať svalový tonus a ochabnuté tkanivá, môžu veľmi pomôcť pri predpôrodnej masáži alebo ako ošetrenie boľavých svalov alebo svalového napätia. Upokojuje bolesti hlavy.

 NÁVOD NA POUŽITIE

Aromaterapia: Použite 3-4 kvapky v difuzéri podľa vášho výberu.

Vnútorné použitie: Zrieďte 1 Kvapku vo 120ml tekutiny.

Lokálne použitie na pokožke: Naneste 1-2 kvapky na požadovanú oblasť. Zrieďte frakcionovaným kokosovým olejom dōTERRA, aby ste minimalizovali akékoľvek podráždenie pokožky.