Cypruštek (Cypress)

Neohodnotené
 
Novinka Zväčšiť
 

Olej pohybu a plynutia
Foeniculum vulgare | 15 ml

Esenciálny olej z cyprusu sa destiluje z vetvičiek a listov cyprusu a je obľúbený vďaka svojim vzpružujúcim vlastnostiam a použitiu v kúpeľoch. Povzbudzuje zmysly, pri nanášaní na pokožku podporuje vitalitu a energiu. Zlepšuje vzhľad mastnej pleti.

Výhody registrácie
Cena pre registrovaných:16,20€

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
11.8.2021
€21,70 / ks    
Kód tovaru 114
Značka dōTERRA
Kategória Samostatné esenciálne oleje
 

Esenciálny olej z Cyprusy pochádzajúci z južnej Európy a západnej Ázie sa získava z vysokých vždy zelených stromov. Tieto stromy môžu žiť stovky rokov, vďaka tomu získali meno "sempervirens", čo znamená "večne živý". Bol vždy vysoko cenený ako liek a starými civilizáciami je stále používaný ako kadidlo na očistenie.

Cypriš má sviežu, čistú vôňu, ktorá je povzbudzujúca a osviežujúca. Cyprus je často používaný v kúpeľoch a masážnymi terapeutmi. Pomáha stimulovať krvný obeh a jeho silné schopnosti pôsobia na kožu a žily. Cypriš obsahuje monoterpén, vďaka čomu je prospešný na mastnú pleť. Jedna z hlavných chemických zlúčenín a monoterpén, alfa-pinén, pomáha znižovať výskyt vád pokožky. Je prospešný pre močový systém a je považovaný za užitočný tam, kde dochádza k nadmernej strate tekutín, ako je ťažké potenie alebo menštruačné krvácanie a hnačka.

Cyprus má zaslúženú povesť ako hrejivý a povznášajúci olej. Upokojuje a uvoľňuje, čo ho robí užitočným pri potrebe uvoľniť svaly i myseľ. Svieža drevitá vôňa vytvára pocit pozitivity. Má tiež uzemňujúci, napriek tomu stimulačný účinok na emócie, vďaka čomu je vhodný ako aromaterapia v dobe zmien, prechodu alebo straty.

Bledo žltá až zelenkavo olivová tekutina s dymovým, sladko-balzamovým húževnatým zápachom. Dobre sa mieša s Cédrovým drevom, Borovicou, Lavender, Mandarínka, Citrónom, Kardomonem, Marockým harmančekom, Borievkou, Bergamotom, Divokým pomarančom, Majoránom a Sandalwood. 

HLAVNÉ VÝHODY

 • Pôsobí ako duchovné spojenie medzi duchovnými svetmi a uvádza do rovnováhy myseľ a ducha.
 • Rozvíja vnútorné múdrosť.
 • Pomáha zlepšiť vzhľad mastnej pokožky, prispieva v liečbe akné a pomáha v boji proti celulitíde
 • Nakvapkajte do difuzéra spolu s citrusovými olejmi a doprajte si povznášajúci arómu.

EMOČNÉ PÔSOBENIE

Tento silný olej vytvára energetický tok a emočné katarziu. Stagnujúci energia sa prostredníctvom tekuté energia uvádza do pohybu. Cyprus pôsobí v srdci a mysli a vytvára flexibilitu. Učí dušu, ako opustiť minulosť a postupovať vpred. Tento olej je vhodný pre tých z nás, kto sme mentálne alebo emocionálne stuhnutý, rigidné voči zmenám alebo máme tendenciu byť perfekcionistov. To môže prameniť zo strachu a potreby všetko riadiť, čo nakoniec viac berie, ako dáva a tieto potreby neumožňujú náš prirodzený vývoj a posun. Cypriš nás nabáda, aby sme sa zbavili starostí, vzdali sa kontroly a viac si užívali vzrušenie plynúce z života samého. A aby sme sebe a životu viac dôverovali.

 • Pomáha pri potrebe riadiť a ovládať, strachu, perfekcionizmu, rigidite, napätie, lipnutie.
 • Podporuje flexibilitu, dôveryhodnosť, dôveru, prispôsobenie.

POUŽITIE

 • Turistika - pre povzbudenie pred dlhým chodením aplikujte na nohy a chodidlá.
 • Pre posilnenie vitality a energie - naneste 2 až 3 kvapky na hruď, podporíte pocity vitality a energie.
 • Povzbudzujúca vôňa - rozptylujte v difuzéri spolu s esenciálnym olejom z limetky.
 • Osviežujúca masáž - primiešajte éterický olej z cyprusu a grapefruitu do fragmentovaného oleja dōTERRA.
 • Ošetrenie mastnej pleti - ak máte mastnú pleť, pridajte 1-2 kvapky do pleťového krému, zlepšíte jej vzhľad.
 • Zvládanie životných zmien (sťahovanie, zmena zamestnania) - nechajte v difuzéri odparovať 2 kvapky cyprusu a 4 kvapky citróna.
 • Uvoľnenie emócií - doprajte si kúpeľ s 2 kvapkami cyprusu a 4 kvapkami levandule a nosným olejom (jedna lyžica) prípadne pridajte do sprchovacieho gélu či mydla.
 • Uvoľnenie svalových kŕčov - votrite do postihnutých partií 4 kvapky cyprusy, 2 kvapky zázvoru a 4 kvapky majoránky spolu s frakcionovaným kokosovým olejom.
 • Boj proti celulitíde - aplikujte zmes frakcionovaného kokosového oleja spolu so 4 kvapkami cyprusy, 4 kvapkami grapefruitu a 2 kvapkami borievky.
 • Ošetrenie kŕčových žíl - s nosným olejom používajte k masáži nôh proti kŕčovým žilám.

NÁVOD NA POUŽITIE

Aromaterapia: Nakvapkajte 2-3 kvapky do difuzéra.

Lokálne použitie na pokožke: Naneste 1-3 kvapky pozdĺž chrbtice alebo na dolnú časť chodidiel.