Eukalyptus (EUCALYPTUS)

 
Novinka Zväčšiť
 

Olej telesného a duševného zdravia
Eucalyptus radiata | 15 ml

Esenciálny olej z eukalyptu sa získava z listov rastliny a obsahuje množstvo užitočných látok. Podporuje pocit uvoľnenia a zdravie ústnej dutiny, osviežuje dych. Podporuje pocit čistých dýchacích ciest a jednoduchosti pri dýchaní. Eukalyptus prispieva k pocitu čistého dýchania a je ideálny na vytvorenie utišujúcej masáže.

Registráciou získate zľavu 25%
Cena pre registrovaných: 14,60€

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
28.6.2021
€19,40 / ks    
Kód tovaru 108
Značka dōTERRA
Kategória Samostatné esenciálne oleje
 

Stromy eukalyptu sú vysoké, stále zelené, dorastajú výšky 15 metrov a niekedy sú označované ako stromy ďasien. Hlavnými chemickými zložkami esenciálneho oleja z eukalyptu sú eukalyptol a alfa-terpineol, čo z neho robí ideálny olej pre podporu pocitu sviežeho dýchania a čistých dýchacích ciest. Eukalyptus možno nájsť v ústnych vodách, ktoré osviežujú dych a podporujú zdravie úst. Štúdie preukázali, že eukalyptus pomáha znižovať napätie. Je to ideálny olej pre upokojujúcu masáž boľavých svalov a končatín.

Eukalyptus má veľmi silné čistiace schopnosti. Môžeme ho tak použiť na umývanie pokožky, na zbavenie sa nečistôt, ale aj pre starostlivosť o našu domácnosť a pracovné povrchy a v neposlednom rade pre osvieženie a vyčistenie vzduchu.

Eukalyptus sa dobre mieša s éterickými olejmi tymiánu, rozmarínu, majoránky, levandule a cédrového dreva.

HLAVNÉ VÝHODY

 • Podporuje voľné dýchanie.
 • Má skvelé čistiace účinky na pokožku i vašu domácnosť.
 • Podporuje hydratáciu a omladenie pokožky.
 • Umocňuje pôsobenie jogy a meditácie na naše telo i myseľ.

EMOČNÉ PÔSOBENIE

Silná aróma eukalyptu je symbolom silného pôsobenia na fyzické i emočné zdravie. Podporuje všetkých, ktorí často trpia chorobami - a to tak, že odhaľuje vzorce myslenia, ktoré neprospievajú zdraviu, typu: "nezaslúžim si byť zdravý," "som stále chorá", "odpočiniem si len, keď ochoriem".

Eukalyptus nám dodáva silu týmto zaužívaným vzorcom čeliť a od choroby sa odpútať. S eukalyptom plne preberáte zodpovednosť za svoje zdravie, viete, že vaše potreby a túžby môžu byť naplnené, a môžete byť opäť zdraví. Eukalyptus pomáha zvyšovať príliv krvi do mozgu, a tak zvyšuje našu pozornosť. Skvele podporuje všetkých, ktorí chcú jasne pomenovať svoj zámer alebo sa zbaviť negativistického uvažovania alebo toxických myšlienok.

Eukalyptus je vhodné používať na podporu jogových a meditačných cvičení - privádza našu pozornosť späť k dychu a dovoľuje nám s dýchacími cestami uvoľniť i myseľ. Eukalyptus chladí všetky horúce a nahnevané hlavy. Aromatické použitia uľavujú od nervozity a frustrácie.

 • Pomáha pri záväzkoch k chorobe, zlobe, drzosti, zúfalstve, túžbe uniknúť (zo života alebo zodpovednosti), uväznení, neschopnosti uzdraviť sa.
 • Podporuje uzdravovanie, dobro, voľnosť, slobodu, zodpovednosť, povzbudenie

POUŽITIE

 • Ošetrujúci a čistiaci sprej pre domácnosť - zmiešajte 10 kvapiek oleja eukalyptu, mätového oleja a oleja pomaranča s 1/4 šálky bieleho octu a 1 a 3/4 šálky vody v rozprašovacej fľaši. Potom jednoducho pretrepte a nastriekajte na povrchy. Tento sprej je ideálny pre rýchle čistenie a ako bonus skvele vonia!
 • Uvoľňujúca sprcha - počas sprchovania pridajte 2 kvapky eukalyptového oleja priamo na podlahu sprchy. Para z vody vytvorí prírodnej difuzér a prinesie vám jas a osvieženie.
 • Po náročnom dni - pred spaním nakvapkajte eukalyptový olej do difuzéra a rozptylujte v spálni či izbe. Vôňa eukalyptu podporí pocity relaxácie a pripraví vás na kvalitný nočný spánok.
 • Priveľa stresu a napätia - vo chvíli, keď ucítite napätie, nakvapkajte do dlane niekoľko kvapiek oleja z eukalyptus vdychujte vôňu.
 • Oživenie, upokojenie a povzbudenie - najmä v zimných mesiacoch alebo v chladnom, suchom dni používajte eukalyptový olej k svojmu oživeniu, upokojeniu a povzbudeniu.
 • Upokojenie a podpora pri joge - joga a meditácie môžu byť upokojujúcimi činnosťami, ktoré môžu pomôcť zjednotiť a oživiť vaše telo. Súčasťou týchto aktivít by mal byť tiež upratovanie vašej mysle od zbytočných myšlienok. Ak chcete zlepšiť účinky, rozptylujte počas jogy alebo meditácie olej z eukalyptu v difuzéri.

NÁVOD NA POUŽITIE

 • Aromaterapia: Použite 3-4 kvapky v difuzéri.
 • Lokálne použitie na pokožke: zrieďte 2-4 kvapky nosným olejom a naneste na pľúca, hrudník alebo krk.