Fenikel (FENNEL)

Neohodnotené
 
Novinka Zväčšiť
 

Olej zodpovednosti
Foeniculum vulgare | 15 ml

Fenikel sa používa po stáročia, má mnoho pozitívnych účinkov na zdravie a výraznú arómu sladkého drievka. Lahodný prídavok do polievok, omáčok a šalátov. Pri vonkajšom použití upokojuje a utišuje. Podporuje pocity sebadôvery a energie. Môže napomôcť redukovať chuť na sladké.

Registráciou získate zľavu 25%
Cena pre registrovaných: 15,30€

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
11.8.2021
€20,40 / ks    
Kód tovaru 116
Značka dōTERRA
Kategória Samostatné esenciálne oleje
 

Fenikel je vždy zelená trvalka zo Stredomoria. Fenikel má chuť a vôňu sladkého drievka, môže dorásť až do výšky 2 metrov a má jemné, drobné lístky. História použitia feniklu siaha až do dávnych čias, kedy sa hovorilo, že rímski bojovníci konzumovali fenikel, aby boli silní a pripravení na bitku. Bylinkári verili, že fenikel zabezpečuje dlhovekosť, odvahu a silu. Tiež sa používal na odvrátenie zlých duchov, posilnenie zraku a neutralizáciu jedov. V bylinkárstve je považovaný za prínosný pri zanesení pečene, slezine a žlčníku a pri zažívacích ťažkostiach ako je kolika, poruchy trávenia, nevoľnosť a plynatosť.

Jeho hlavnou schopnosťou je odblokovanie tela i mysle, prispieva tak pri zápche, emočne poskytuje odvahu vyjadriť zadržanej emócie. Môžete vo svojom každodennom živote ľahko využívať energizujúce účinky, podporiť svoju sebadôveru, odvahu a odhodlanie. Pridajte 1-2 kvapky feniklového esenciálneho oleja do dlane a vdychujte.

Bezfarebná až bledo žltá tekutina s veľmi sladkou, anízovú, mierne zemitou paprikou. Dobre sa mieša s Pelargóniou, Lavender, Ružou a Sandalwood.

HLAVNÉ VÝHODY

 • Podporuje zdravé trávenie.
 • Ukľudňujúce a povzbudzujúca aróma.
 • Pri vnútornom užívaní môže pomôcť podporiť zdravú metabolickú funkciu a krvný obeh.

EMOČNÉ PÔSOBENIE

Fenikel, olej zodpovednosti, nám pomáha vzdať sa pocitov "zomletia" životnými povinnosťami a pri chýbajúcej túžbe pracovať na sebe. Fenikel pomáha obnoviť životnú vášeň, povzbudzuje duševnú zodpovednosť za naše voľby. Učí nás, že život nie je zas až tak zložitý a ťažký, aby sme ho nedokázali riadiť. Nabáda nás, aby sme žili v integrite sami so sebou. Pomáha nám prekonať pocity strachu, hanby a ochromenia. Obnovuje naše silné spojenie s telom, ak bolo prerušené, ak vznikol pocit odpojenie a odlúčenia. Fenikel nás učí načúvať nášmu telu. Túto schopnosť môžeme stratiť v dôsledku emočného vyprahnutia, závažnej diéty, stravovacích ťažkostiach alebo užívaní drog. Fenikel obmedzuje túžbu po zážitkoch, ktoré otupujú naše zmysly. Tento olej nás podporuje aj v zdravom vnímaní signálov tela ohľadom hladu, smädu, nasýtenia alebo vyčerpania.

 • Pomáha pri nedostatku túžby, neochote prevziať zodpovednosť, hanby, slabom zmysle pre seba a svoje telo
 • Podporuje zodpovednosť, súlad s telom, nasýtenia.

POUŽITIE

 • Zdravé trávenie - fenikel podporuje zdravé trávenie. Fenikel môžete pridať do vody a vyrobiť alternatívu sladkostí. Fenikel podporuje zdravú metabolickú funkciu a krvný obeh. Tiež môžete nanášať riedený Fenikel na brucho. Nakvapkajte esenciu do vody a vypite ju alebo môžete pridať 1-2 kvapky do dōTERRA rastlinnej kapsule a prehltnúť.
 • Upokojuje trávenie - fenikel má odblokovacie schopnosti. Masážna zmes obsahujúca fenikel pomáha zmierniť nadúvanie, zažívacie kŕče a zápchu. Olej tiež stimuluje chuť do jedla a zmierňuje nervové zažívacie ťažkosti vyvolané jedlom v zhone alebo emočné úzkosťou. 13x sladší ako cukor - využite prirodzene sladkú chuť éterického oleja z feniklu.
 • Chemické zloženie fenikel obsahuje transanetol a monoterpény, ktorý je trinásťkrát sladší ako bežný stolný cukor. Pridajte kvapku oleja do vody alebo zeleninovej šťavy a doprajte si sladkú pochúťku. Ako bonus ochránite svoje zuby pred nepriaznivými účinkami cukru.
 • Vnútorné úľava a podpora dýchania - ak sa cítite plní a nafúknutí, užite fenyklový olej vnútorne. Prispeje k zdravému metabolizmu, dobré funkciu pečene a krvnému obehu. Pri vnútornom užívaní môže feniklový olej tiež prispieť k zlepšeniu zdravia pľúc a dýchacích ciest. Pridajte niekoľko kvapiek do vody alebo iného nápoja alebo nakvapkajte 1-2 kvapky do dōTERRA rastlinných kapsúl a prehltnite.
 • V kuchyni - Fenikel sa skvele hodí napríklad do šalátu, ak chcete pridať ostrý, svieži prvok. Pridajte ho do bielych fazúľ a zlepšite si ich trávenie. Pamätajte na to, že esenciálne oleje sú koncentrované a stačí tak veľmi malé množstvo. Dokonca aj množstvo na špičku špáradlá môže pridať výraznú chuť, preto začnite s minimom a pridávajte postupne ďalšie olej, kým nedocielite požadované chuti a vône.
 • Podpora sústredenia doma alebo v kancelárii - feniklový éterický olej pomáha zlepšiť sústredenie a podporí vašu produktivitu. Pridajte niekoľko kvapiek do difuzéra a rozptylujte doma alebo v kancelárii.
 • Pomáha pri detoxikácii - fenikel má močopudný účinok a pomáha stimulovať krvný obeh. Zriedený v nosnom oleji prináša dobrú detoxikačná masáž, ktorá pomáha riešiť odolávajúci celulitídu.
 • Starostlivosť o zuby a ďasná - zriedený feniklový esenciálny olej kloktajte ako ústnu vodu - pomôže Vám v boji proti baktériám spôsobujúcim zubný kaz a zlý dych.

NÁVOD NA POUŽITIE

 • Aromaterapia: Použite 3-4 kvapky v difuzéru.
 • Vnútorné použitie: Zrieďte 1 kvapku v 120 ml tekutiny.
 • Lokálne použitie na pokožke: 1-3 kvapky zrieďte nosným olejom a naneste na celý žalúdok pred alebo po jedle.