Gaultéria (WINTERGREEN)

Neohodnotené
 
Novinka Zväčšiť
 

Olej odovzdania 
Gaultheria fragrantissima | 15 ml

Väčšina používateľov pozná arómu a chuť gaultérie vďaka jej obľúbenosti ako prídavku v cukrovinkách a žuvačkách. Bežne sa používaná vo výrobkoch ústnej hygieny. Vmasírujte po cvičení do rúk, chrbta a nôh; poskytuje upokojujúci
a hrejivý pocit. Rozptýlenie prinesie sladkú, povznášajúcu arómu.

Registráciou získate zľavu 25%
Cena pre registrovaných: 27,60€

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
11.8.2021
€36,70 / ks    
Kód tovaru 191
Značka dōTERRA
Kategória Samostatné esenciálne oleje
 

Esenciálny olej z Gaultérie pochádza z listov vždy zeleného kríka. Hlavná chemická zložka Gaultéria je metylsalicylát. Ten sa používa najmä pre svoje upokojujúce vlastnosti v krémoch a masážnych zmesiach. Gaultéria a breza sú jediné rastliny na svete, ktoré prirodzene obsahujú metylsalicylát.

Gaultéria sa tiež používa ako príchuť v cukríkoch, zubných pastách a žuvačkách. Pri rozptyľovaniÍ v difuzéri ucítite osviežujúcu vôňu, ktoré povznáša a povzbudzuje. Zdroj pochádza z Nepálu, kde je zozberaný dedinčanmi a potom destilovaný v miestnych destilačných zariadeniach. Tento proces prináša väčšiu hospodársku príležitosť pre odľahlé regióny Nepálu.

Výrazný liečivý olej z Gaultéria by sa mal používať striedmo. Jeho silná mätová vôňa môže vyčistiť myseľ a dokonca aj malé množstvo aplikované lokálne môže poskytnúť úľavu od bolesti.

Bledo žltá alebo ružovkastá tekutina s intenzívnou sladkou drevitou takmer ovocnou arómou. Dobre sa mieša s oreganom, tymianom, Ylang ylangom, narcisom a vanilkou.

HLAVNÉ VÝHODY

 • Skvelý na prehriatie alebo upokojenie po cvičení alebo náročnej (nielen) fyzickej aktivite.
 • Má osviežujúcu arómu, ktorá povznáša a povzbudzuje.
 • Často sa používa ako aróma v žuvačkách, cukríkoch a zubných pastách

EMOČNÉ PÔSOBENIE

Olej odovzdania sa - tvrdohlavým pomáha vzdať sa potreby mať za každú cenu pravdu. Gaultéria nás učí, ako dodať duši silu a zbaviť sa negativity a bolesti, ktorých sa nechceme vzdať. Tiež nás učí, že život nie je boj a nie sme na neho sami. Vyzýva nás zveriť naše bremeno vyššej sile. Stačí len pustiť a prestať na nich lipnúť. Je vhodná pre všetkých, ktorí sa snažia mať život prehnane pod kontrolou.

Gaultéria očisťuje srdce, v ktorom sa nahromadili negatívne nánosy, a celkovo oblasť srdca oživuje a dáva priestor svetlu a radosti. Pre tých, ktoré ťaží smútok alebo pesimizmus, navracia gaultéria srdcu odvahu a radosť zo života a pripomína, že za život je potrebné byť vďačný. 

POUŽITIE

 • Hrejivá a upokojujúca masáž - gaultéria má pri aplikácii na pokožku hrejivý účinok a výborne sa hodí pre upokojujúcu masáž. Zrieďte ju s frakcionovaným kokosovým olejom, aby ste minimalizovali akúkoľvek citlivosť voči pokožke.
 • Upokojujúci kúpeľ - pridajte 1-2 kvapky éterického oleja Gaultéria do lyžice nosného oleja a vmiešajte do napustenej vane do kúpeľa.
 • Zmierňuje bolesť - olej z Gaultéria je obľúbenou súčasťou svalových mastí a masážnych krémov.
 • Obsahuje prírodné analgetikum podobné aspirínu, ktoré môže pomôcť lokálne zmierniť bolesť. Pri použití v obklade môže olej zmierniť bolesti hlavy, svalové kŕče, bolesť kĺbov a zápal šliach a môže tiež priniesť úľavu od bolesti spôsobenej chronickými stavmi, ako je artritída a reumatizmus.
 • Pomáha tráveniu - akonáhle je olej absorbovaný kožou, môže stimulovať tráviaci proces podporením uvoľňovania tráviacich štiav.
 • Starostlivosť o pokožku a vlasy - čistý olej je príliš silný pre použitie na tvár, zriedený iným nosným olejom je však prínosný pri ošetrení akné, pomáha predchádzať lupinám a môže prispieť k liečbe atletickej nohy.
 • Vyčistenie hlavy - niekoľko kvapiek éterického oleja v difuzéri napomáha dýchaniu a pomáha zmierniť stres a napätie.

NÁVOD NA POUŽITIE

 • Aromaterapia: Použite 3-4 kvapky v difuzéri.
 • Vnútorné použitie: Nepoužívajte vnútorne!
 • Lokálne použitie na pokožke: Naneste 1-2 kvapky na požadovanú oblasť. Zrieďte frakcionovaným kokosovým olejom dōTERRA.