Grepfruit (GRAPEFRUIT)

Neohodnotené
 
Novinka Zväčšiť
 

Olej rešpektovania vlastného tela
Citrus X paradisi | 15 ml

Grapefruit je posilňujúci a povzbudzujúci a je známy svojimi prečisťujúcimi vlastnosťami. Povznáša náladu, podporuje pocit sústredenia. Grapefruit, známy svojou kyslosťou a šťavnatosťou je energizujúci, osviežujúci a povzbudzujúci olej, ktorý podporuje imunitu a prečisťuje lymfatický systém.

Registráciou získate zľavu 25%
Cena pre registrovaných: 16,20€

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
11.8.2021
€21,70 / ks    
Kód tovaru 112
Značka dōTERRA
Kategória Samostatné esenciálne oleje
 

Grapefruit bol predtým označovaný ako "zakázané ovocie" a jeden zo "siedmich divov Barbadosu". Esenciálny olej z grapefruitov sa vyrába z kôry plodov. Vôňa grapefruitového esenciálneho oleja korešponduje s citrusovou a ovocnou chuťou plodov a má povzbudzujúcu arómu. Grapefruitový éterický olej navodzuje pocit čistoty a vďaka svojej hlavnej chemickej zložke, limonénu, pomáha zlepšiť náladu. Vďaka silným čistiacim vlastnostiam je esenciálny olej z grapefruitu vhodný pri starostlivosti o pleť. Pri vnútornom použití môže podporovať zdravý metabolizmus.

Olej skvelý, keď máte nedostatok energie, cítite smútok alebo depresia, alebo keď ste nevrlí a nesvoji. Grapefruitový esenciálny olej poskytuje iskru, ktorá pomáha znovu zapáliť veselé ja. Grapefruit v difuzéri pomáha odstrániť prítomnosť nežiadúcich mikrobiálnych látkok a zastaviť šírenie choroby.

HLAVNÉ VÝHODY

 • Zlepšuje vzhľad pokožky, zmierňuje akné a výskyt kožných nedokonalostí.
 • Podporuje zdravý metabolizmus a zdravý vzťah k jedlu.
 • Vytvára povznášajúce prostredie.
 • Podporuje pozitívny vzťah k telu a fyzickému vzhľadu

EMOČNÉ PÔSOBENIE

Grapefruitový olej, olej úcty k telu, nás učí skutočnej úcte a uznaniu fyzického tela. Podporuje tých, ktorí s telom nezaobchádzajú úplne úctivo - podstupujú prísne diéty, posudzujú podľa telesnej hmotnosti alebo typu, sebepoškozujú sa. Tieto činy sú často motivované nenávisťou a znechutením prameniacim v psychike, ktorá sa následne prejavuje na tele. Ak budeme posadnutí svojím vzhľadom a budeme sa neustále skrášľovať, hlboko vnútri nikdy nedosiahneme pocitu, dostatočnosti a nespokojnosť pretrvá. Dôvod, prečo tento olej pomáha obmedziť emočné prejedanie je schopnosť grapefruitu povzbudzovať pozitívny vzťah k telu založený na láske, tolerancii a prijatí.

 • Pomáha nám načúvať skutočným fyzickým potrebám a podnetom.
 • Pomáha nám preberať zodpovednosť za naše pocity. Grapefruit učí, že žiadne množstvo jedla nemôže zaplniť dieru v srdci - len láska a najmä sebaláska. Pomáha ak sa hanbíte za telo, posadnutosti jedlom alebo diétou, stravovacích problémoch, skreslenom sebapoňatí, skrývaní. Podporuje rešpekt fyzickej potreby, prijímanie tela, výživu, zdravý vzťah k jedlu.

POUŽITIE

 • Zdravá pleť pubertiaka - pubertálne obdobie je veľmi náročné a rôzne kožné vady a akné ho určite neuľahčujú, naopak, môžu prispieť k frustráciám. Esenciálny olej z grapefruitu však môže tieto prejavy dospievania zmierniť, stačí pridať do nočného krému 1-2 kvapky a naniesť na pleť. Len sa po aplikácii na pokožku vyvarujte slnečnému svitu po dobu nasledujúcich 12 hodín.
 • V kuchyni aj ako podpora kontroly chuti do jedla - Japonskí vedci zistili, že vdychovanie vône grapefruitu môže aktivovať aktivitu sympatetického nervového systému a môže tak pomôcť kontrolovať chuť k jedlu. Pridajte niekoľko kvapiek grapefruitového oleja do difuzéra, aby ste podporili svoju motiváciu a snahu. Všeobecne ovocná, natrpklá chuť grapefruitového éterického oleja je skvelým doplnkom rôznych jedál a nápojov. Ak chcete oživiť chuť smoothie a dopriať telu všetky výhody grapefruitového esenciálneho oleja, pridajte 1-2 kvapky grapefruitového oleja do svojho obľúbeného smoothie.
 • Podpora metabolizmu - grapefruit podporuje zdravý metabolizmus. Stačí pridať 1-2 kvapky grapefruitového oleja do vody a vypiť.
 • Zlepšenie nálady, vitality - ak sa cítite napätí alebo skleslí, votrite 1-2 kvapky grapefruitového esenciálneho oleja do oblasti krku a ramien.
 • Sústredenie - dlhé čítanie alebo štúdium často spôsobujú, že stratíme sústredenie a prestaneme rozumieť súvislostiam. V tých chvíľach nám pomôže rozptyľovanie esenciálneho oleja z grapefruitu v difuzéri alebo jeho inhalovanie.
 • Kúpeľ alebo sprcha - hlavnou chemickou zložkou grapefruitového éterického oleja je d-limonén. Limonén patrí do skupiny monoterpén a má silné povznášajúci aromatické vlastnosti. Limonén tiež dokáže rozpúšťať oleja, čo z neho robí obľúbenú zložku v prostriedkoch na umývanie.
 • Pridaním grapefruitového oleja do peelingu alebo sprchovacích krémov podporíte celé telo, budete krásne voňať a pomôžete vyhladiť pokožku.


NÁVOD NA POUŽITIE

 • Aromaterapia: Použite 3-4 kvapky v difuzéri.
 • Vnútorné použitie: Zrieďte 1 kvapku v 120 ml tekutiny.
 • Lokálne použitie na pokožke: Naneste 1-3 kvapky na zápästie alebo oblasť žalúdka.