Handmade Eliška

Volám sa Eliška Jedináková, vyštudovala som Hotelovú akadémiu a pár rokov som pracovala v gastre, ako recepčná, ale aj na rôznych eventoch, akciách či koncertoch ako hosteska. Dlho som hľadala niečo, čo by ma zaujalo, čomu by som sa mohla venovať. Natrafila som na jeden úžasný materiál a výrobky z neho. Je to materiál Washable paper, v preklade prateľný papier.

Rôzny dizajnéri, handmade tvorcovia vo svete si ho už obľúbili a pracujú s ním. U nás na Slovensku ešte nie je až tak rozšírený a málo ľudí ho pozná. Tak som sa rozhodla, že s ním začnem pracovať a že urobím niečo pre to, aby sme tento materiál začali na Slovensku viac využívať.

Ale poviem úprimne – zo začiatku som sa veľa krát pýtala, že čo som si to vymyslela a prečo to musí byť tak zložité.  Práca s týmto materiálom je totiž trocha náročnejšia ako s klasickým textilom, kožou či materiálmi, ktoré bežne poznáme. Pri šití nie je veľmi príležitosť na opravenie prípadných chýb, keďže dierky po vpichu ihly už ostanú. Ale ten pocit, ktorý mám, keď vymýšľam, tvorím a nakoniec aj po niekoľkých nepodarených pokusoch sa dostaví úspech, je úžasný.

Úspech taký ten malý, osobný ... že som ušila presne to , čo som si v hlave vymyslela.

 

Záznamy neboli nájdené...