Kardamón (CARDAMOM)

 
Novinka Zväčšiť
 

Olej objektivity
Elettaria cardamomum | 5 ml

Kardamón je blízky príbuzný zázvoru, je známy ako drahá korenina jedál a tým, ako blahodarne pôsobí na tráviaci systém niekoľkými rôznymi spôsobmi. Lahodná korenina na varenie a pečenie, podporuje čisté dýchanie, pomáha upokojiť podráždený žalúdok. Môže pomôcť zmierniť problémy s trávením a udržať celkové zdravie gastrointestinálneho traktu.

Registráciou získate zľavu 25%
Cena pre registrovaných: 30,00€

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
28.6.2021
€40 / ks    
Kód tovaru 104
Značka dōTERRA
Kategória Samostatné esenciálne oleje
 

Kardamom pochádza z juhovýchodnej Ázie, kde sa pridáva do tradičných sladkostí a čajov pre svoju chladivú, sviežu vôňu a chuť. Esenciálny olej Kardamóm sa získava zo semien kardamónu pestovaných v Guatemale za dodržiavanie prísnych štandardov CPTG terapeutickej kvality esencií.

V tradičnej čínskej a indickej medicíne sa používa viac ako 3000 rokov, najmä pri pľúcnych ochoreniach, horúčkach, zažívacích a močových problémoch. Hippokrates ho odporúčal na ischias, kašeľ, bolesti brucha, kŕče, nervové poruchy, zadržiavanie moču a tiež pri uhryznutí jedovatých zvierat.

Kardamom je známy ako vzácne korenie používané pri varení. Je nesmierne účinný pre zdravé zažívanie. Kardamom sa bežne používa na zmiernenie tráviacieho nepohodlia. Kardamom je prírodné diuretikum a stimulátor zažívanie, podporuje metabolizmus a pomáha telu účinne metabolizovať tuky. Je tiež účinným antiseptikom, vďaka čomu je obľúbenou súčasťou prírodných ústnych vôd a dezodorantov. Jeho výrazná vôňa tiež podporuje pozitívnu náladu. Vďaka vysokému obsahu 1,8cineolu, ktorý podporuje čisté dýchanie a zdravie dýchacích ciest, má použitie kardamónu výrazné účinky na dýchací systém.

Bezfarebná až bledo žltá tekutina so sladko korenistou a hrejivou vôňou a podtónom woody-balsamico. Dobre sa mieša s Ružou, pomarančom, Bergamotom, Škoricou, Klinčekom, Rascou, Ylang Ylangom, Cédrovým drevom, Neroli a orientálnymi olejmi všeobecne.

HLAVNÉ VÝHODY

 • Pomáha udržať celkové zdravie zažívacieho traktu.
 • Výrazne pomáha tráviť tuky.
 • Podporuje zdravú dýchaciu sústavu.
 • Príjemné korenie pre varenie a pečenie.
 • Pôsobí ako dezodorant a eliminuje baktérie rozkladajúce pot a spôsobujú zápach.

EMOČNÉ PÔSOBENIE

Živel kardamónu je oheň ako symbol premeny a trávenia, a to nielen čo sa týka trávenia jedla, správnej funkcie pečene a žlčníka, ale aj trávenie emócií. Kardamom nám pomáha vidieť veci také, aké sú, najmä potom jedincom, ktorí sa ľahko nahnevajú.

Kardamom pomáha vo chvíli, keď sa nás zmocní hnev a nedokážeme uvažovať jasne. Kardamom je vhodný pre tých, ktorí svoj hnev smerujú často von na svoje okolie. Je vhodný pre tých, kto vidí všetko čierno a zameriavajú sa len na problémy. Kardamom pomáha tráviť tieto intenzívne emócie a presmerováva energiu do solar plexu, centrá zodpovednosti. Navracia nám tak triezvy pohľad na situáciu aj jedinca, navracia nám našu objektivitu.

POUŽITIE

 • Zdravé zažívanie - používajte vnútorne ako súčasť každodenného zdravotného režimu pre podporu zdravého zažívania. Stačí pridať kvapku do pohára vody alebo využite dōTERRA rastlinné kapsule.
 • Intenzívnejšiu chuť jedla - Pridávajte do pečiva, smoothie, mäsa a šalátov - zintenzívnite chuť jedla a podporíte trávenie.
 • Otvorenosť a duševný jas - Rozptylujte v difuzéri alebo privoňajte k fľaši.
 • Zmiernenie hnevu - Rozmiešajte 1-2 kvapky v nosnom oleji a nanášajte tam, kde v tele cítite zlosť
 • Pôsobí ako dezodorant - olej Kardamon je dobrým doplnkom dezodorantov a pomáha eliminovať baktérie, ktoré spôsobujú telesný zápach.
 • Stará sa o zuby a ďasná - jej antiseptické vlastnosti sú užitočné pri liečbe zlého dychu a pri hojení bolestí, krvácanie ďasien.
 • Pomáha detoxikácii a odplavení škodlivín - zriedený nosným olejom je olej kardamónu ideálny pre stimulačnú masáž, ktorá napomáha posilniť krvný obeh. Jeho mierne močopudné účinky tiež napomáhajú vyplavovať toxíny.
 • Bojuje proti únave - olej zbavuje od stresu a osviežuje a pomáha tak bojovať s únavou. Je považovaný za afrodiziakum, najmä ak ste príliš unavení.

NÁVOD NA POUŽITIE

 • Aromaterapia: Použite 3-4 kvapky v difuzéri.
 • Vnútorné použitie: Zrieďte 1 kvapku v 120 ml tekutiny a vypite.
 • Lokálne použitie na pokožke: Naneste 1-2 kvapky na požadovanú oblasť. Zrieďte s frakcionovaným kokosovým olejom dōTERRA, predídete prípadnému podráždenie kože.