Kasia (CASSIA)

Neohodnotené
 
Novinka Zväčšiť
 

Olej sebavedomia
Cinnamomum cassia | 15 ml

Kasia je blízka príbuzná škorice, má nádhernú vôňu a historicky sa používa už tisíce rokov na udržanie fyzického zdravia a podporu emocionálnej pohody. Je jedným z pár esenciálnych olejov spomenutých v Starom zákone, známy svojou nezameniteľnou vôňou a upokojujúcimi účinkami.Vytvára teplú a povznášajúcu arómu. Používa sa pri varení ako náhrada škorice.

Registráciou získate zľavu 25%
Cena pre registrovaných: 19,20€

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
11.8.2021
€25,60 / ks    
Kód tovaru 106
Značka dōTERRA
Kategória Samostatné esenciálne oleje
 

Kasie je blízka príbuzná so škoricou a podobne vonia. Olej Kasie sa získava z kôry rastliny Cinnamomum cassia, ktorej sa darí v Číne, Vietname a Indonézii.

Olej je to teplý a korenistý s nespočetnými výhodami, ktoré svedčia mysly a telu. Už v malých dávkach môže jeho silná a korenistá vôňa vytvoriť povznášajúci atmosféru a podporiť emočné zdravie. Kasie je "horúci" olej, zahrieva, a tiež je ho potrebné pri nanášaní na pokožku riediť. Podporuje zdravú imunitu. Vďaka hlavné chemické zložke cinnamaldehydu podporuje zdravé zažívanie. Vnútorné použitie oleja je blahodarné pre hrubé črevo, kedy podporuje jeho antioxidačné reakcie. Široko sa používa ako miestny domáce korenie. Používa takmer rovnakým spôsobom ako škorica, môže pomáhať najmä pri zažívacích ťažkostiach ako je nadúvajúce pocitu plnosti, kolikých, hnačky a nevoľnosti. Môže pomôcť tiež pri prechladnutí, reumatizme, obličkových a reprodukčných ťažkostí.

Olej z kôry je tmavo hnedá tekutina so silnou korenisto-teplou živicovou arómou.

HLAVNÉ VÝHODY

 • Podporuje zdravé kardiovaskulárne, metabolické a imunitné funkcie, podporuje zdravé trávenie.
 • Prináša očarujúcu, povznášajúcu vôňu.
 • Ideálny pri varení alebo pečení.

EMOČNÉ PÔSOBENIE

Kasie prináša radosť a odvahu do nášho srdca i duše. Je to skvelý liek na plachosť a bojazlivosť. Pomáha tým z nás, ktorí sa držia späť a snaží sa "byť neviditeľní". Kasie môže obnoviť našu sebadôveru, keď sme neradi stredom pozornosti. Podobne ako škorica aj Kasie rozptyľuje strach a nahradzuje ho sebavedomím.

Kasie pomáha tým, ktorí sa cítia nemiestne, vidieia vlastné silné stránky, zručnosti a talenty. Umožňuje duši uvidieť vlastnú hodnotu a potenciál. Vyzýva nás, aby sme nechali svoje svetlo žiariť a žili z podstaty svojho Pravého Ja.

 • Pomáha pri rozpakoch, skrývaní sa, strachu, ponížení, neistote, súdoch, plachosti, nízkom sebavedomí.
 • Podporuje odvahu, sebaistotu, odhodlanie, sebavedomie, autentickosť.

POUŽITIE

 • Hrejivá atmosféra kdekoľvek potrebujete - ak máte radi citrusové zmesi, zamilujete si osviežujúci spestrenie Kasie.
 • Pridajte do difuzéra 2 kvapky oleja Kasie a 3 kvapky éterického oleja Divoký pomaranč. Vytvoríte hrejivú a povznášajúci atmosféru.
 • Podpora imunity - kasie je silnou komoditou pri ochrane tela pred virózami a sezónnymi chorobami. Ak chcete udržať svoje telo zdravé po celý rok, dajte 1-2 kvapky oleja Kasie do dōTERRA rastlinnej kapsule, prehltnite ju a podporíte svoju imunitu.
 • Relaxačná masáž - oddýchnite si na konci dňa pomocou masáže s olejom Kasie. Zmiešajte 1 kvapku oleja Kasie s frakcionovaným kokosovým olejom dōTERRA a vmasírujte do pokožky. Pri použití na pokožke ucítite príjemné teplo.
 • Vhodný k masáži najmä v zimných mesiacoch.
 • Podpora pri dosahovaní optimálnej hmotnosti - skombinujte 1-2 kvapky oleja Kasie s jednou až dvoma kvapkami citrónového oleja v dōTERRA rastlinnej kapsuly, prehltnite a zapite. Táto kombinácia citrónu a kasie potláča chute na sladké.