Klinček (CLOVE)

 
Novinka Zväčšiť
 

Olej hraníc
Eugenia caryophyllata | 15 ml

Klinček je známy ako obľúbená korenina a má mnoho prospešných využití. Podporuje zdravie zubov a ďasien. Pozitívne ovplyvňuje hojenie rán, zlepšuje pamäť(mentálny stimulant) a vytvára pocit ochrany a odvahy. 

Registráciou získate zľavu 25%
Cena pre registrovaných: 14,40€

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
28.6.2021
€19,20 / ks    
Kód tovaru 107
Značka dōTERRA
Kategória Samostatné esenciálne oleje
 

Klinčeky pôvodne pochádza z juhovýchodnej Ázie, Eugenia caryophyllus - rastlina, ktorá sa využíva, môže žiť až 100 rokov a je členom čeľade myrtovitých, ktorej listy, kvety a púčiky sú vysoko aromatické - čo je užitočné pre produkciu éterického oleja. Klinčekový olej sa vyrába z neotvorených sušených pukov stále zeleného stromu Eugenia caryophyllus. Hoci to je používaný ako korenie, klinčekový olej je jedinečné vlastnosti, ktoré môžeme využiť aj mimo kuchyňu. Klinčeky sa už roky používa v zubných prípravkoch, cukríkoch a žuvačkách pre svoju chuť a schopnosť čistiť a zbavovať baktérií. Jeho hlavná chemická zložka, eugenol, z neho robí veľmi povzbudzujúce éterický olej, ktorý možno použiť pri hrejivé masáži.

Klinček obsahuje silné antioxidačné zložky a podporuje zdravý kardiovaskulárny systém. Klinček možno použiť v miniatúrnom množstve miesto korenia klinčekov, a pritom žať aj jeho zdravotné výhody. Stačí jedna kvapka na vyčistenie zubov, ošetrenie ďasien a získanie sviežeho dychu. Výhonok klinčekov obsahuje významné množstvo aktívnej chemickej zložky eugenol, ktorá prispieva k povzbudzujúcej vôňu éterického oleja. Štúdie ukázali, že eugenol má potenciál pomáhať telu pri udržiavaní normálnej gastrointestinálnej motility, čo je obzvlášť užitočné v čase stresu, kedy tráviaci trakt nemusí fungovať správne.

Podobne ako iné korenisté alebo drevitej éterické oleje sa klinčekový olej dobre mieša s éterickými olejmi, ktoré majú podobné vlastnosti. Vhodné sú korenené éterické oleje ako divoký pomaranč, kadidlo, kasie, cédrové drevo, zázvor a škorica. Klinčekový olej sa tiež dobre dopĺňa so sladkými bylinkovými éterickými olejmi, ako je rímsky harmanček a feniklový olej.

HLAVNÉ VÝHODY

 • Má silné antioxidačné schopnosti.
 • Upokojujúce, teplá aróma.
 • Pomáha starať o zuby a ošetrovať ďasná.

EMOČNÉ PÔSOBENIE

Podporuje nás, aby sme sa nestavali do role obete. Cítime sa byť obeťou, máme dojem, že sme plne pod vplyvom ostatných a okolitých skutočností a nemôžeme nič zmeniť. Klinček nám dodá proaktivitu a vracia vnímania nášho života do našich rúk, nehľadiac na to, čo sa deje okolo. Pomáha stavať zdravé hranice, hovoriť "nie" ak je to potrebné, pomáha liečiť poškodenie a traumy vzniknuté v detstve. Pomáha pri pocite obete, pocite porážky, pocite ovládania, pocite zotročenia, strachu z odmietnutia, zastrašovania. Podporuje samostatnosť, jasné hranice, ochranu, odvahu, nezávislosť, schopnosť, proaktivitu, integritu

POMOCNÉ OLEJE: zázvor, tea tree, koriander,.

POUŽITIE

 • Starostlivosť o ústa - klinčekový olej môže byť obzvlášť užitočný pri ústnej hygiene.Existuje niekoľko spôsobov, ako využiť čistiace a upokojujúce výhody hřebíčkového oleja pre zuby, ďasná a ústa. Napríklad pridajte 1 kvapku hřebíčkového oleja do cca 60 ml vody a kloktajte. Môžete tiež pridať 1 kvapku klinčekov do zubnej pasty, posilníte zuby a získate svieži dych.
 • Nový rozmer dezertov - vďaka hrejivým korenistým vlastnostiam je éterický olej z klinčekov perfektným doplnkom vašich obľúbených jesenných alebo vianočných receptov. Vyskúšajte recept na tekvicový koláč s esenciálnym olejom s lahodnou, korenistou chuťou éterických olejov z klinčekov, zázvoru a škorice. Či už sa chystáte usporiadať veľkú sviatočné oslavu alebo hľadáte perfektný dezert pre svieži jesenný večer, tento tekvicový koláč sa čoskoro stane vašim obľúbeným.
 • Zdravé srdce - vnútornom užívaní dvoch až troch kvapiek v rastlinnej kapsuli dōTERRA môžete podporiť svoju srdcovú sústavu.
 • Hrejivá masáž - klinčekový olej pôsobí na pokožke hrejivo, a tak sa používa pre hrejivú masážne terapiu. Nezabudnite ho však zriediť s frakcionovaným kokosovým olejom. Alebo pridajte olej do masážneho krému.
 • Hrejivá atmosféra - pre príjemná jesenná / zimná aróma Nakvapkajte 3 kvapky klinčekov, 2 kvapky škorica a 1 kvapku oleja pomaranča do difuzéra.


NÁVOD NA POUŽITIE

 • Aromaterapia: Použite 3-4 kvapky v difuzéri.
 • Vnútorné použitie: Zrieďte 1 kvapku v 120 ml tekutiny.
 • Lokálne použitie na pokožke: Narieďte 1 kvapku s nosným olejom a naneste na chodidlá alebo cez sakrálnu čakru (dolný žalúdok).