Kurkuma (TURMERIC)

Neohodnotené
 
Novinka Zväčšiť
 

Olej odpočinku a regenerácie
Curcuma longa | 15 ml

Kurkuma pôsobí priaznivo vnútorne, pomáha pri podpore prirodzeného fungovania imunitného systému. Zároveň môže pomôcť podporiť čistý, hladký a žiarivý vzhľad pokožky. Kurkuma je základnou rastlinou v tradičných ajurvédskych liečebných postupoch v Indii.

Registráciou získate zľavu 25%
Cena pre registrovaných: 32,75€

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
11.8.2021
€43,70 / ks    
Kód tovaru 188
Značka dōTERRA
Kategória Samostatné esenciálne oleje
 

Kurkuma má svoje nespochybniteľné zastúpenie v ajurvédskej medicíne. Využíva sa najmä koreň a éterický olej, ktorý sa z koreňa získava parnou destiláciou. Esenciálny olej z kurkumy má dve jedinečné chemické zložky: turmeron a ar-turmeron. Vďaka týmto zložkám je kurkumový silica základným prostriedkom každodennej starostlivosti o zdravie.

Kurkuma je tiež známa ako súčasť bežného korenia - kari. Má vysoký obsah minerálov a vitamínov, najmä vitamínu C. Je tiež hojne používaná ako domáci liek vo východných medicínach. V čínskej medicíne sa používa na ošetrenie modrín, rán, bolesti zubov, bolesti na hrudníku, kolikách a menštruačné problémoch. Pri vnútornom užití priaznivo pôsobí na nervový systém a stabilizuje emócie a navodzuje pocity pozitivity. Pozitívne pôsobí na imunitný systém a krvný obeh.

Kurkuma prispieva aj k čistej, hladké a žiarivej pokožke. Okrem mnohých zdravotných výhod ponúka kurkuma ďalší rozmer - vašim jedlám dodá výraznú chuť východu.

Žltooranžová tekutina so slabou modrou fluorescenciou a sviežou korenistou drevitou vôňou. Dobre sa mieša so zázvorom.

HLAVNÉ VÝHODY

 • Pomáha podporovať zdravý metabolizmus glukózy a lipidov, pri vnútornom užití posilňuje bunkové antioxidačné enzýmy.
 • Môže pomôcť podporiť zdravé nervové a bunkové funkcie, zlepšuje funkciu mozgu a pôsobí proti bolesti a zápalu. Podporuje zdravú imunitnú funkciu a reakciu.
 • Podporuje čistú a zdravú pleť a zároveň znižuje výskyt jej vád, pomáha vyhladzovať jazvy a prejasňuje pokožku.
 • Pomáha s rastom vlasov, obmedzuje ich vypadávanie a zamedzuje tvorbe lupín.

EMOČNÉ PÔSOBENIE

Obnovuje poškodené alebo na dlho stratené aspekty osobnosti. Skvelý pomocník pre tých, ktorým príde život plný nebezpečenstva, alebo sa cítia paralyzovaní tým, že niečo už nefunguje alebo nie je tak, ako predtým. Kurkuma je skvelá aj pre tých, ktorí utrpeli stratu niekoho blízkeho. Dodáva silu a nádej v časoch veľkých zmien. Kurkuma môže znovu posilniť vieru v dobro.

Kurkuma nám pripomína, že všetci máme v spoločnosti nejakú úlohu, a hoci sa zdá niekedy život ťažký a krutý a cesty neľahké, podstatou všetkého je dobro. Chlácholivá kurkuma nám dodá potrebnú energiu v časoch neistoty a pochybností. Môže pomôcť tým, ktorí stále trpia predsudkami alebo odmietajú neznáme. Kurkuma dodáva silu prekonať aj zdanlivo neprekonateľné prekážky.

POUŽITIE

 • Silný antioxidant - užívajte vnútorne pre každodenné antioxidačné podporu a pre zlepšenie imunitnej reakcie. Môžete pridať kvapku do pohára vody alebo využiť rastlinné kapsule dōTERRA.
 • Podpora rekonvalescencie - pokúšate sa získať späť svoje sily počas rekonvalescencie, kurkuma pomôže naštartovať látkovú výmenu a metabolizmus.
 • Starostlivosť o pleť - použite kurkumu ako lokálne ošetrenie pokožky alebo ako súčasť pleťovej masky - pleť bude čistejšie a žiarivejšie. Stačí naniesť kvapku oleja na vatový tampón a pleť vyčistiť alebo ho pridať do Vašej pleťové masky. V difuzéri alebo pri inhalácii z dlaní (nakvapkajte kvapku až dve do dlaní, jemne ich chvíľu trite o seba a potom priložte k tvári) Vám navodí príjemné pocity a zlepší náladu.
 • Ošetrenie akné - pomáha vysušiť pupienok prirodzenou cestou a predísť ďalšiemu šíreniu pupienkov. Naneste 2-3 kvapky zriedenej v nosnom oleji na postihnuté miesta.
 • Príliš slniečka a podráždená pokožka - 2 kvapky v nosnom oleji tíši pokožku popálenú od slniečka
 • Popraskané päty - namočte nohy na 10-15 minút do teplej vody a vysušte uterákom, naneste niekoľko kvapiek kurkumového oleja v nosnom oleji na päty. Aspoň raz týždenne, pred spaním, pre prirodzene zdravé a hladké päty.
 • Prevencia vrások - 5 kvapiek kurkumového oleja v 5 kvapkách nosného vmasírované do miest, kde sa tvoria vrásky. Každý deň pred spaním. Prvá pomoc pri škrabaní v krku - 2 kvapky na lyžicu medu pri nástupe škriabania v hrdle uľaví a urýchli priebeh.
 • Prevencia rakoviny - kurkumín obsiahnutý v kurkume a esencie z kurkumy dokážu likvidovať rakovinotvorné bunky, bez toho, aby ničil bunky zdravé. Výnimočne účinná je najmä v kombinácii s čiernym korením.
 • Zlepšenie nálady a zatočenie s depresiami - kurkumový esenciálny olej v difuzéri zlepšuje náladu a pomáha ľuďom trpiacim depresiou.
 • Zdravé ústa a ďasná - pridajte kvapku oleja z kurkumy na zubnú kefku spolu s pastou a doprajte si ošetrenie úst a ďasien tou najprirodzenejšou cestou.

NÁVOD NA POUŽITIE

 • Aromaterapia: Použite 3-4 kvapky v difuzéri.
 • Vnútorné použitie: Zrieďte 1 kvapku v 120 ml tekutiny.
 • Lokálne použitie na pokožke: Naneste 1-2 kvapky na požadovanú oblasť. Zrieďte s frakcionovaným kokosovým olejom dōTERRA, predídete prípadnému podráždeniu pokožky.