Levanduľa (LAVENDER)

Neohodnotené
 
Novinka Zväčšiť
 

Olej komunikácie a kľudu
Lavandula angustifolia | 15 ml

Levanduľa sa už tisíce rokov cení pre svoju nezameniteľnú arómu a účinky na zdravie. Levanduľa, sa považuje za vzácnu aj kvôli jej unikátnej vôni a nespočetným uznávaným terapeutickým vlastnostiam, najmä ukľudňenie a hojenie.

Registráciou získate zľavu 25%
Cena pre registrovaných: 23,10€

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
11.8.2021
€30,80 / ks    
Kód tovaru 122
Značka dōTERRA
Kategória Samostatné esenciálne oleje
 

Levanduľa bola po stáročia používaná a cenená pre svoju nezameniteľnú vôňu a nespočetné výhody. V staroveku používali Egypťania a Rimania levanduľu pri kúpeľoch, relaxácii, varení alebo ako parfum. Je známa najmä schopnosťou stíšiť, upokojiť a uvoľniť. Pozor! Ide ale o olej "komunikácie a pokoja" teda na 80% ľudí bude pôsobiť upokojujúcim dojmom a na 20% naopak povzbudzujúcim, komunikatívnym - vyskúšajte sami, ako pôsobí na vás!

Pri lokálnom použití na pokožku pomáha znižovať výskyt kožných nedokonalostí. Pridajte do kúpeľa alebo aplikujte na spánky a nechajte odplaviť stres. Pridajte pár kvapiek levandule na vankúš, posteľnú bielizeň alebo plochu chodidiel a užite si pokojný spánok, počas ktorého dobijete baterky.

Levanduľa je tzv. "Švajčiarsky nôž medzi olejmi", ide teda o nevyhnutný olej, ktorý by ste mali mať neustále po ruke. Esenciálny olej levanduľa posilňuje a tonizuje proti slabosti, búšeniu srdca nervového pôvodu, slabému závratu, kŕči a kolike. Niekoľko kvapiek levandule v horúcom kúpeli nôh má výrazný vplyv na zmiernenie únavy.

Olej je bezfarebná až svetlo žltá tekutina so sladkou, kvetinovo-bylinnou vôňou a balsamico-drevitým podtónom. Dobre sa mieša s väčšinou olejov, najmä citrusovými a kvetinovými vôňami; tiež s cédrovým drevom, klinčekmi, šalviu, borovicou, pelargóniou, vetiverom, pačuli atď.

HLAVNÉ VÝHODY

 • Upokojuje občasné podráždenie kože.
 • Vnútorne aplikovaný olej levanduľe znižuje úzkostné pocity a podporuje pokojný spánok.
 • Pomáha zmierniť napätie.

EMOČNÉ PÔSOBENIE

Pomáha tým, ktorí sa boja vyjadriť čo skutočne cítia. Levanduľa uvoľňuje napätie, ktoré vzniká, keď sa nemôžeme vyjadriť (a ktoré môže viesť až k poruchám spánku, neustálemu toku myšlienok v hlave, úzkostiam). Jedinci, ktorý potrebujú levandulu, sa možno v dôsledku minulých skúseností necítia dosť bezpečne na to, aby sa mohli naplno vyjadriť, a ich pravý hlas je "uväznený" niekde hlboko v nich. Môžu sa cítiť insuficienciou, nedôležití, nemilovaní. Levanduľa im pomáha vyjadriť všetko, čo majú skutočne na srdci s mierom a pokojom. Levanduľa podporuje verbálny prejav a dodáva pokoj mysle.

POUŽITIE

 • Pokojný spánok - olej z levandule hlboko upokojuje, pomáha znižovať hladinu stresu a úzkosť a je obľúbeným prostriedkom pre podporu pokojného spánku.
 • Pred spaním pridajte niekoľko kvapiek levandule na vankúš, posteľnú bielizeň alebo plochu chodidiel.
 • Upokojenie podráždenej pokožky - majte fľaštičku levandule vždy po ruke, pomôže vám upokojiť občasné podráždenie kože. Stačí miesto ošetriť kvapkou oleja nanesenej na vatovom tampónu. Prípadne zrieďte iným nosným olejom, aby ste zamedzili prípadnému podráždeniu pokožky. Môžete tento olej využiť aj na drobné poranenia alebo popáleniny.
 • Prírodná aviváž - osviežte bielizeň, matrac, auto alebo vzduch kombináciou levandule v rozprašovači s vodou. Vyskúšajte tiež nakvapkať 2 kvapky na obrúsok a vložte ho do sušičky spolu s bielizňou. Rovnako tak môžete použiť vlnené gule do sušičky.
 • Zatočte s úzkosťou - rozptylujte v difuzéri a zmiernite svoje úzkosti.
 • V kuchyni - používajte pri varení k zjemneniu citrusových príchutí a dezertov, sladkostí, marinád alebo do pečiva.
 • Lieči pleť - levanduľový olej pôsobí regeneračne, vďaka čomu je užitočný pri ošetrení rán a vredov v ústach. Možno ho použiť ako prvú pomoc pri rezných ranách, popáleninách, uštipnutiach alebo bodnutiach hmyzom. Jeho liečivé účinky môžu zmierniť akné, ekzém, akné rosacea a psoriázu a zlepšiť zjazvenie.
 • Pôsobí ako prostriedok proti bolesti - vďaka miernym analgetickým vlastnostiam je levanduľa dobrou liečbou bolesti hlavy a migrény, rovnako ako bolesti svalov a nervov. Ako antispasmodikum môže zmierňovať menštruačné kŕče.
 • Osviežuje vzduch - vytvára ideálne dezodoračný a antiseptický sprej pre prevoňanie miestnosti.

NÁVOD NA POUŽITIE

 • Aromaterapia: Použite 3-4 kvapky v difuzéri.
 • Vnútorné použitie: Zrieďte 1 kvapku cca 120 mililitrami tekutiny.
 • Lokálne použitie na pokožke: Naneste 1-2 kvapky na požadovanú oblasť, zrieďte frakcionovaným kokosovým olejom dōTERRA, aby ste minimalizovali prípadné podráždenie pokožky.