Limetka (LIME)

Neohodnotené
 
Novinka Zväčšiť
 

Olej chuti do života
Citrus aurantifolia | 15 ml

Vďaka ostrej citrusovej vôni je limetka neodmysliteľnou súčasťou každej kolekcie esenciálnych olejov. Pozitívne pôsobí na náladu povzbudzujúcimi a posilňujúcimi vlastnosťami. Podporuje emocionálne vyváženie, pohodu a pravú časť mozgu (kreativita). Pomáha prekonať vyčerpanie, depresiu a apatiu.

Registráciou získate zľavu 25%
Cena pre registrovaných: 14,40€

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
11.8.2021
€19,40 / ks    
Kód tovaru 236
Značka dōTERRA
Kategória Samostatné esenciálne oleje
 

Esenciálny olej Limetka je lisovaný za studena z kôry čerstvých limetiek, osviežuje a povzbudzuje vôňou i chuťou. Limety sa často používajú v predkrmoch a nápojoch pre čerstvú citrusovú príchuť. Vďaka vysokému obsahu limonénu sa limeta vyznačuje čistiacimi schopnosťami. Rozptyľovaním v difuzéri vyčistíte a osviežite vzduch.

Limetky sú známe pre svoju schopnosť povznášať, nastoliť rovnováhu a zvyšovať energiu. Je to tiež účinný a prirodzený čistič nielen pracovných plôch a povrchov. Prečisťuje a prejasňuje aj v krémoch na tvár a telo. U limetky sa môžete spoľahnúť na čistiace vlastnosti a jej svieža vôňa upokojuje a čistí myseľ. Rovnako ako jej príbuzní, grapefruit a citrón, je kľúčový olej pre zníženie zadržiavanej vody a opuchy. Takisto pomáha pri mastnej pokožke a vlasoch.

Plody sa často používajú rovnako ako citróny, s ktorým má spoločnú rad výhod. Používa sa tiež na podobné účely vrátane horúčky, infekcií, bolestí hrdla, nachladnutie a podobne. Používala sa ako liek na dyspepsiu s glycerínom pepsínu. 

Číra alebo svetlo žltá tekutina so sviežou,  pikantnou, ovocno - citrusovou vôňou. Dobre sa mieša s Neroli, Lavender, Rozmarínom, šalviou a inými citrusovými olejmi

HLAVNÉ VÝHODY

 • Pri vnútornom užívaní podporuje zdravý imunitný systém.
 • Osviežujúca aróma stimuluje zmysly.
 • Používa sa ako lokálne aj vnútorne očisťujúci prostriedok.
 • Jej vôňa osviežuje a povzbudzuje.

EMOČNÉ PÔSOBENIE

Vrhá svetlo na vnútorné motívy srdca a podporuje emočnú otvorenosť, nastoľuje rovnováhu srdca a rozumu, uvoľňuje stagnujúcu energiu v oblasti srdca a vracia tam prežitý pocit "DOMOVA". Rozpúšťa apatiu a rezignáciu, zasieva nádej, radosť, odvahu a odhodlanie čeliť všetkým skúškam života.

Olej vhodný ako pomôcka pri štúdiu, eliminuje chyby pri práci, ktorá vyžaduje sústredenie a zmysel pre detail. Ak chcete získať lepší vhľad na súčasnú situáciu, použite limetku v difuzéri alebo napríklad na zápästie pri písaní denníka. Rozpúšťa myšlienkovú hmlu.

POUŽITIE

 • Prečistenie vzduchu a zlepšenie nálady - rozptylujte v difuzéri 1-3 kvapky.
 • Ošetrenie nábytku, odstránenie zvyškov nálepiek - naneste trochu limetkového oleja na vatový tampón a použite na odstránenie mastných škvŕn a zvyškov nálepiek z nábytku.
 • Vnútorná očista - pridajte kvapku limetkového oleja do pohára s vodou a vypite - zlepšíte tak chuť a jemným spôsobom očistíte tráviaci trakt a posilníte imunitu.
 • Ošetrenie pleti - pridajte 1 kvapku do čistiacej emulzie na tvár alebo do šampónu pre dodatočné čistenie.
 • Pomáha pri detoxikácii a podporuje chudnutie - silné detoxikačné schopnosti limetky pomáhajú riešiť celulitídu a opuchy spojené so zadržiavaním vody. Rovnako ako u grapefruitového oleja sa ukázalo, že inhalácia limetkového oleja napomáha chudnutiu tým, že zrýchľujte metabolizmus.
 • Pomáha v boji s mastnou pleťou a vlasmi - limetka má tonizujúci účinok, ktorý pomáha čistiť mastnú a pleť náchylnú na akné. Pridajte pár kvapiek oleja do svojej vlasovej hygieny vyživuje vlasy a odstraňuje prebytočnú mastnotu a obnovuje pokožku hlavy.
 • Má chladivý účinok a pomáha pri prechladnutí - olej z limetky "znižuje teplo", čo pomáha zmierniť horúčky súvisiace s prechladnutím. Posilňuje tiež imunitný systém a zmierňuje bronchitídu, kašeľ, sinusitídu a astmu.
 • Pôsobí ako antiseptikum a ošetruje rany - upokojujúce a antiseptické vlastnosti oleja pomáhajú liečiť opary, uštipnutia hmyzom a rezné rany. Rezné rany ošetríte pridaním dvoch kvapiek oleja do studeného obkladu a pritlačením na postihnutú oblasť.
 • Zmierňuje stres a podporuje kreativitu - osviežujúca a stimulujúca aróma limetky uvoľňuje stres, vyčerpanie a úzkosť, jeho schopnosť upokojiť podporuje kreativitu a sústredenie.

NÁVOD NA POUŽITIE

 • Aromaterapia: Použite 3-4 kvapky v difuzéri, prípadne inhalujte priamo z fľaštičky.
 • Vnútorné použitie: Zrieďte 1 kvapku v 120 ml tekutiny.
 • Lokálne použitie na pokožke: Naneste 1-2 kvapky na požadovanú oblasť. Zrieďte s frakcionovaným kokosovým olejom dōTERRA, aby ste minimalizovali podráždenie pokožky. Naneste 1-3 kvapky s nosným olejom na oblasť srdca.