Lufa – 10 cm

Neohodnotené
 
Novinka Zväčšiť
  • 1 z 4
 

Prírodná špongia – lufa – je univerzálny pomocník na umývanie riadu, povrchov i tela. 100 % prírodná. 100 % kompostovateľná.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
11.8.2021
€1,69 / ks    
Kód tovaru 329
Značka EatGreen
Kategória Kuchyňa
 

Využitie lufy

Perfektne slúži v kuchyni, kúpeľni alebo pri čistení ostatných povrchov. Tak ako aj plastová špongia, tak aj lufa má dva typy čistiacej plochy. Jemnejšia vonkajšia a vnútorná drsnejšia plocha na odolnejšiu špinu.

Jej špeciálne využitie nájdete aj pri očiste pokožky. Raz za čas si jemnými krúživými pohybmi môžete očistiť pokožku od odumretých buniek. Získate tak čistú a hebkú pokožku a zároveň ju príjemne prekrvíte. Po takomto čistení je dobré telo opláchnuť studenou alebo aspoň vlažnou vodou, aby sa uzavreli póry a podporilo prekrvenie. Uvidíte ako sviežo sa budete cítiť :). Nepoužívajte lufu na podráždenú alebo poškodenú pokožku.

 

“Nezľaknite sa, ak vám príde lufa v tvare placky:)
Stačí ju namočiť a do minúty sa krásne napučí, tak, ako na obrázku.”

 

Starostlivosť o lufu

Po každom použití lufu poriadne prepláchnite, vyžmýkajte a odložte na vzdušné suchom miesto, kde sa rýchlo presuší. Raz za čas ju môžete dezinfikovať horúcou vodou, alebo aj priebežne CHISTEE antibakteriálnym čistiacim prostriedkom. Vďaka tejto starostlivosti vám jedna špongia bude slúžiť aj mesiace.

 

“Po doslúžení, lufu stačí nastrihať/potrhať/alebo len hodiť do kompostu, aj toho domáceho.
Prirodzene sa rozloží a poslúži tak aj po mesiaci umývania.”

 

Čo je to lufa?

Lufa je rastlinka, ktorá rastie po celý rok, s krásnymi žltými kvetmi, zaguľatenými listami a zelenými plodmi, ktoré vyzerajú ako uhorky. Najznámejším druhom je Lufa valcovitá (Luffa aegyptiaca alebo Luffa cylindrica), ktorej sušené plody sa používajú na výrobu prírodnej hubky do kúpeľne či kuchyne. Vďaka 100 % prírodnému pôvodu je môžete bez problémov kompostovať aj v domácich kompostéroch.

 

“Špecialitou našich lufových produktov sú semienka.
Pri správnych podmienkach si tak môžete vypestovať vašu lufu :)”

 

Ďalšie informácie:

Dĺžka ≈ 10 cm
Priemer ≈ 8cm

100% prírodná
100% 
kompostovateľná

Krajina pôvodu Egypt