Rozmarín (ROSEMARY)

Neohodnotené
 
Novinka Zväčšiť
 

Olej poznania a premeny
Rosmarinus officinalis | 15 ml

Rozmarín, ktorý považovali staré grécke, rímske, egyptské a hebrejské kultúry za posvätný, má nespočetné množstvo využití. Dodáva mäsu a špecialitám pikantnú, bylinnú príchuť. Pomáha zmierňovať občasnú únavu. Povznáša zmysly pokožky. Bylinná a povzbudzujúca vôňa rozmarínu sa často používa v aromaterapii a masážnej terapii.

Registráciou získate zľavu 25%
Cena pre registrovaných: 15,00€

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
11.8.2021
€20 / ks    
Kód tovaru 173
Značka dōTERRA
Kategória Samostatné esenciálne oleje
 

Rozmarín je aromatický, vždy zelený ker, ktorého listy sa hojne používajú ako korenie. Spolu s kulinárskymi použitím má rozmarín mnoho prospešných vlastností, vďaka ktorým je dlho uznávaný odborníkmi; bol považovaný za posvätný starovekými gréckymi, rímskymi, egyptskými a hebrejskými kultúrami.

Rozmarín má bylinnú arómu a dodáva energiu, osviežuje a jeho vôňa sa často používa pri aromaterapii a masážach. Olej z rozmarínu znižuje únavu a nervové napätie. Môžete pridať niekoľko kvapiek do pohára vody alebo do dōTERRA rastlinnej kapsule. Pomáha podporiť zdravie orgánov.

HLAVNÉ VÝHODY

 • Povzbudzuje zmysly osviežujúcou vôňou.
 • Podporuje zdravé fungovanie telesných systémov.
 • Má hojné využitie v kuchyni.

EMOČNÉ PÔSOBENIE

Rozmarín pomáha rozvíjať skutočné vedomosti a intelekt. Učí nás, že tieto znalosti môžu prichádzať z oveľa väčšieho  miesta, než je ľudská myseľ. Núti nás pozrieť sa hlbšie, než by sme sa pozreli sami, a pýtať sa presnejšie, než by sme sa inak pýtali, a získať tak inšpirujúce odpovede. Rozmarín nám ukazuje, že plne chápať budeme až vo chvíli, keď sa vymedzíme za hranice nášho telesného bytia. Rozmarín nás vyzýva k dôvere vo vyššej, inteligentnejšej sily, než sme my sami. Podrží v časoch, kedy sa všetko mení a pomáha nám chápať veci z rôznych perspektív.

Máte pocit, že sa nemôžete vymaniť z nešťastnej, opakujúce sa situácie? Rozmarín vám pomôže nahliadnuť na prapôvodný zdroj súčasných ťažkostí. Rozmarín pomáha v časoch prechodu a zmeny. Ak sa vám ťažko zvyká na nové, či už sa zmena vzťahuje k práci, škole, vzťahu, rozmarín pomôže. Ak si prechádzate smutným obdobím, rozmarín vynesie na povrch pozitívne spomienky, útechu a mier.

Pomáha pri problémoch s učením. Otvára myseľ novým skúsenostiam a informáciám. Rozmarín dodáva jas a ostrosť mysle, je vhodné ho používať pri učení alebo pri testoch, pomáha osviežiť pamäť mladým i starým. Rozpúšťa negatívne postoje a žiarlivosť alebo paranoju. Rozmarín nám pomôže privolať lojálnych a skutočných priateľov a vzťahy a uľahčí odchod tých, ktorí tieto kvality nemajú.

POUŽITIE

 • V kuchyni - pridajte 1 kvapku esenciálneho oleja z rozmarínu na mäso a obľúbené pokrmy. Použite ho ako korenie, len myslite na to, že je silnejší ako sušený rozmarín.
 • Uvoľnenie dýchacích ciest - rozmarín uvoľňuje dýchacie cesty a pôsobí proti baktériám.
 • Starostlivosť o pokožku a vlasy - prekrvuje pokožku a podporuje zdravý rast vlasov.
 • Pomocník pri masáži - zrieďte pár kvapiek s dōTERRA frakcionovaným kokosovým olejom a aplikujte počas masáže.
 • Ochrana pred nechcenými spoločníkmi pri pobyte v prírode - aplikujte niekoľko kvapiek rozmarínového oleja okolo stanu alebo spacáku pre odpudenie pavúkov a hmyzu. Je to prírodný repelent.

NÁVOD NA POUŽITIE

 • Aromaterapia: použite 3 kvapky do difuzéra.
 • Vnútorné použitie: použite ako korenie do jedla
 • Lokálne použitie na pokožke: Pre masáž zmiešajte 5 kvapiek s 10 ml nosného oleja. Pre kúpeľ zmiešajte 5 kvapiek s 5 ml nosného oleja.