Ružové korenie (PINK PEPPER)

Neohodnotené
 
Novinka Zväčšiť
 

Olej rovnocennosti
Schinus molle | 5 ml

Esenciálny olej z ružového korenia sa destiluje z plodov stromu „molle“ - posvätného stromu Inkov. Vynikajúci olej, ktorý dodá šmrnc vášmu ďalšiemu jedlu. Doprajte si upokojujúcu masáž spojením jednej až dvoch kvapiek s frakcionovaným kokosovým olejom dōTERRA. Podporuje pocity bdelosti. Ružové korenie môže nahradiť čierne korenie pri dochucovaní potravín.

Registráciou získate zľavu 25%
Cena pre registrovaných: 25,80€

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
11.8.2021
€34,40 / ks    
Kód tovaru 170
Značka dōTERRA
Kategória Samostatné esenciálne oleje
 

Ružové korenie so vzhľadom podobá čiernemu koreniu, ale viac spoločného má skôr s kešu. "Moll" alebo tiež strom ružového korenia bol považovaný za posvätný strom starovekých Inkov. Domorodé populácie využívali všetky časti stromu, vrátane plodov ružového korenia, ako rastlinné riešenie pre rôzne zdravotné ťažkosti.

Esenciálny olej z ružového korenia je známy tým, že podporuje zdravý metabolizmus a obranyschopnosť organizmu. Vnútorné použitie ružového korenia môže telu pomôcť udržiavať zdravé bunkové funkcie a celkové bunkové zdravie. Limonén a Phellandrene, dve z hlavných chemických zložiek éterického oleja ružového korenia, upokojujú nervovú sústavu. Limonén navyše pomáha udržať hladinu krvného cukru a cholesterolu v normále.

Citrusové alebo kvetinové oleje sa dobre dopĺňajú s ružovým korením a vytvárajú osviežujúci arómu. Kadidlo, medovka, eukalyptus, levanduľa, mäta klasnatá a pačuli v kombinácii s ružovým korením navzájom posilňujú svoje schopnosti a vytvára veľmi účinné zmesi.

HLAVNÉ VÝHODY

  • Pri vnútornom užití podporuje zdravú imunitu, tráviacu a dýchacie sústavu.
  • Uvoľňuje a upokojuje nervovú sústavu

EMOČNÉ PÔSOBENIE

Ružové korenie vynáša na svetlo náš veľmi ľudský zvyk porovnávať sa s ostatnými. Učí nás uvedomiť si, ako veľmi súdime druhých aj seba na základe porovnávania sa. Často druhých súdime preto, že v duchu rovnakú vlastnosť nemáme radi na sebe. Neuvedomujeme si, že to, čo sa nám nepáči na ostatných, súdime pri sebe.

Ružové korenie nás učí, že porovnávanie nikdy nevedie ku šťastiu, ale naopak, ešte prehlbuje utrpenie. Učí nás nevidieť sa za každú cenu ako lepší alebo horší ako niekto iný, nevyzdvihovat príliš vlastnú dôležitosť alebo naopak, ani sa príliš neznižovať. Ružové korenie nás učí ísť zlatou strednou cestou sebaprijatia. Jediný vhodný prístup je sebaláska a súcit. Ružové korenie nás učí veriť vo vlastné dobro a vďaka tomu potom aj v dobro ostatných.

POUŽITIE

  • Upokojujúca masáž - upokojujúcu masáž si môžete dopriať s 1-2 kvapkami esenciálneho oleja z ružového korenia s frakcionovaným kokosovým olejom dōTERRA.
  • Netradičné káva - pri vnútornom použití pomáha upokojiť nervový systém (skúste pridať kvapku napríklad do kávy!).
  • Podpora bdelosti a sviežosti - rozptylujte v difuzéri či inak inhalujte pre navodenie bdelosti a pocitu sviežosti, vyskúšajte aj v kombinácii s citrusovými alebo kvetinovými olejmi.
  • Imunita - pri vnútornom užití podporuje zdravú bunkovú imunitnú funkciu a reakciu.

NÁVOD NA POUŽITIE

  • Aromaterapia: Použite 3-4 kvapky v difuzéri.
  • Vnútorné použitie: Zrieďte 1 kvapku v 120 ml tekutiny.
  • Lokálne použitie na pokožke: Naneste 1-2 kvapky na požadovanú oblasť. Zrieďte s nosným olejom, predídete možnému podráždeniu kože.