Škorica (CINNAMON BARK)

Neohodnotené
 
Novinka Zväčšiť
 

Olej sexuálnej harmónie 
Cinnamomum zeylanicum | 5 ml

Škorica je známa svojím použitím ako korenina, ale má tiež mnoho výhod, ktoré podporujú zdravie.Tento olej bojuje proti vírusovým a infekčným ochoreniam. Podporuje zdravý metabolizmus, udržuje zdravý imunitný systém. Stimuluje reprodukčný systém, pomáha riešiť sexuálne problémy.

Registráciou získate zľavu 25%
Cena pre registrovaných: 21,60€

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
11.8.2021
€28,70 / ks    
Kód tovaru 109
Značka dōTERRA
Kategória Samostatné esenciálne oleje
 

Škorica - kôra pochádza z tropického, stále zeleného stromu, ktorý dorastá až do výšky 14 metrov. Strom má veľmi voňavú kôru, listy a kvety. Esenciálny olej zo škorice sa získava z kôry tohto stromu. Škoricový éterický olej je veľmi aromatický a obsahuje celý rad prospešných zložiek. Pre svoje všestranné využitie je veľmi obľúbený. Je antibakteriálny, silne prehrieva, a môže nahradiť sladkú chuť, ak sa snažíme obmedziť cukor v našej diéte. Podporuje zdravý metabolizmus, udržuje zdravý imunitný systém.

Esenciálny olej zo škorice obsahuje vysoké množstvo škoricového aldehydu, a tak ho naozaj stačí len veľmi malé množstvo - zvyčajne jedna alebo 2 kvapky. Vďaka svojej sile by sme ho pri použití na pokožku mali zriediť s nosným olejom, napríklad s frakcionovaným kokosovým olejom dōTERRA. Sladká a korenistá vôňa škoricového oleja je veľmi príjemná aj v difuzéri. Nielenže prevonia miestnosť a navodí hrejivú atmosféru a je tiež prirodzeným odpudzovačom hmyzu.

Škorica sa dlhé stáročia používa aj v kuchyni - skvele sa hodí do zákuskov, predjedál, pečiva i chleba. Ale pozor, len pol kvapôčky stačí na ochutenie misy ovsenej kaše! Vedeli ste, že škorica bola kedysi považovaná a cennejšie ako zlato? V Egypte sa škorica používala počas balzamovania a využitie našla aj v čarodejníctve.

IDEÁLNA KOMBINÁCIA

Škoricový esenciálny olej sa dobre mieša s čiernym korením, klinčekmi, zázvorom, pelargóniou, kardamonom, bergamotom, kadidlom, grapefruitom, levanduľou, citrónom, divokým pomarančom, tea tree a esenciálnym olejom Ylang Ylang.

HLAVNÉ VÝHODY

 • Podporuje zdravú funkciu metabolizmu a imunity.
 • Má nezastupiteľné miesto v kuchyni.
 • Stimuluje reprodukčný systém, pomáha riešiť sexuálne problémy.
 • Pomáha budovať silné a stabilné vzťahy.
 • Prirodzene odpudzuje hmyz

EMOČNÉ PÔSOBENIE

Škorica silno stimuluje reprodukčný systém a pomáha liečiť sexuálne problémy. Pomáha nám prijať svoje telo a zahrnúť sa fyzickou príťažlivosťou. Škorica rozptyľuje obavy z odmietnutia a dodáva nám zdravú sexuálnu energiu. Obnovuje sexuálnu energiu aj tam, kde došlo k útokom traumy a zneužitiu. Môže priniesť jasno dušiam, ktoré bojujú so svojou sexuálnou identitou.

Škorica nám tiež pomáha vo vzťahoch s prejavmi neistoty ako je žiarlivosť alebo potreba manipulovať. Škorica pomáha vybudovať silné vzťahy založené na vzájomnej láske a rešpekte. Pomáha s odmietaním tela, strachom, manipuláciou, žiarlivosťou, v prípade sexuálneho zneužitia, alebo represie, pri prílišnej sexuálnej aktivite. Podporuje prijatie tela, atraktivitu, prijímanie sa, zdravú sexualitu, intimitu.

POUŽITIE

 • Prírodná ústna voda - pridajte kvapku oleja do menšieho pohára vody a použite ako bežnú ústnu vodu. Vďaka prirodzeným čistiacim schopnostiam škorice budete mať zdravá ústa a svieži dych.
 • Ošetrenie prechladnutých a bolestivých kĺbov a svalov - spojením škoricového oleja a frakcionovaného kokosového oleja získate hrejivú masážne zmes.
 • V kuchyni - esenciálny olej škoricovej kôry má korenistú a sladkú chuť, čo je žiaduce u mnohých pokrmov. Skúste vo Vašom recepte nahradiť mletú škoricu práve esenciálnym olejom, len myslite na to, že olej je viac intenzívny a stačí ho tak menej ako sušenej škorice.
 • Podpora imunity, zažívania a zdravého srdca - vnútorným užitím posilníte svoju imunitu, zažívanie a kardiovaskulárny systém. Stačí pridať 2 kvapky oleja do rastlinnej kapsule dōTERRA a prehltnú.
 • Zaženie chute na sladké - ak máte chuť na sladké, malíčkom jemne utrite vrchnú časť fľaštičky a priložte prst na špičku jazyka, dostaví sa intenzívna a príjemná sladká chuť a už nie je potrebné hľadať nezdravú variantu maškrtenia.
 • Účinný čistič do domácnosti - do rozprašovača s vodou pridajte dve až 3 kvapky éterického oleja zo škoricovej kôry a vytvorte si vlastný rýchly a účinný čistiaci sprej.Prírodné čistiace vlastnosti oleja zo škoricovej kôry možno využiť na rôznych povrchoch.

IDEÁLNA KOMBINÁCIA

Škoricový esenciálny olej sa dobre mieša čierne korenie , klinček , pelargóniou, kardamonom, bergamotom, kadidlom, grapefruitom, levanduľou, citrónom, divokým pomarančom, tea tree a esenciálnym olejom Ylang Ylang.

NÁVOD NA POUŽITIE

 • Aromaterapia: Vdychujte priamo z fľaštičky alebo rozptylujte v difuzéri.
 • Vnútorné použitie: Zrieďte 1 kvapku v 120 ml tekutiny.
 • Lokálne použitie na pokožke: Zrieďte 1 kvapku alebo menej s nosným olejom a naneste na sakrálnu čakru (dolná časť žalúdka).