Vrecká z prateľného papiera malé

Neohodnotené
 
Novinka Zväčšiť
  • 1 z 3
 

Vrecká môžeš využiť v kúpeľni (kozmetika, krémy, doplnky, náušnice...), v kuchyni (na kuchynské nástroje), v obývačke či spálni (na rôzne drobnosti, rastliny či knihy). Ak sa vrecko zašpiní, stačí ho umyť ručne vodou a jemným čistiacim prostriedkom, nechať vyschnúť a tadáááá, je ako nové.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
11.8.2021
€10 / ks    
Kód tovaru 45
Značka Handmade Eliška
Kategória Vrecká z prateľného papiera
 

Papier, ktorý je kamarát s vodou.  

Materiál, ktorý po namočení do vody nezmení svoj charakter, neroztiahne sa a ani sa nepoškodí.( Môže sa však stať, že pri umývaní farieb ako sú Sweet pink, Dark blue prípadne Green, vrecko jemne pustí farbu. Nejde však o úplné vyblednutie, takže neboj, nestane sa ti, že by vrecko stratilo farbu. )

 

  • Na pohľad vyzerá ako koža ale je 100% vegánsky. 
  • Je jemný, hladký a pevný. 
  • Neobsahuje žiaden Pentachlorophenol, PVC, alebo BPA
  • Neškodí zdraviu ani životnému prostrediu
  • Pri jeho výrobe sa berie ohľad na životné prostredie a taktiež na ľudí, ktorí ho vyrábajú. 

 

Taký je materiál s ktorým pracujem. 

Pre svoje vlastnosti je čoraz častejšie využívaný v móde na šitie. Ekológovia, ale i mnohí módni dizajnéri ho označujú za materiál budúcnosti. Washable paper je perfektnou voľbou ak si fanúšik vegánskej a udržateľnej módy. 

V Poľsku je veľmi používaný medzi handmade tvorcami, v Česku ho taktiež poznajú a v Nemecku zase dizajnérka Claudia Santiago Areal tvorí s týmto materiálom a dokonca jej taška TOTE BAG 306 bola nominovaná v German Design Awards 2019 v kategórii Lifestyle and Fashion. 

No a taktiež v roku 2019 dizajnér Virgil Abloh ( umelecký riaditeľ pánskej kolekcie Louis Vuitton) spolupracoval so švédskou nábytkárskou firmou IKEA na limitovanej kolekcii ´´ MARKERAD´´ . Jeho veľké ikonické tašky ´ SCULPTURE´´ boli vyrobené z materiálu Washable paper. 

 

Novinka : laserom potláčaný materiál

Technológia, ktorá bola použitá na vyrytie vzorov je momentálne najmodernejšou technológiou ekologickej laserovej úpravy tkanín a odevov. Je jednou z najudržateľnejších technológií, pri ktorej sa usporí veľké množstvo vody a energie, nespôsobuje chemické znečistenie a neškodí zamestnancom pri procese výroby.  (Chocolate leaf, Grey ananas, Sweet pink mandala)