Tymián (THYME)

Neohodnotené
 
Novinka Zväčšiť
 

Olej uvoľnenia a odpustenia
Thymus vulgaris | 15 ml

Tymián, známy predovšetkým ako bežné korenie, produkuje silný esenciálny olej. Získava sa destiláciou listov, stoniek a kvetov dúšky tymiánovej vodnou parou. Rôzne národy a kultúry celé stáročia používali tymián ako kadidlo v svätých chrámoch, v pradávnych balzamovacích postupoch a na odvrátenie zlých snov.

Registráciou získate zľavu 25%
Cena pre registrovaných: 36,00€

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
11.8.2021
€48 / ks    
Kód tovaru 185
Značka dōTERRA
Kategória Samostatné esenciálne oleje
 

Naši predkovia verili, že im tymián dodá odvahu a guráž. Používali ho lovci, rytieri a bojovníci pred tým, než sa vydali do bitky alebo na lov. Tiež umiestňovali tymián pod vankúš, čím odháňali zlých duchov, nočné mory a podporovali regenerujúci spánok. Starí Gréci používali tymián v kúpeľoch a pálili ho ako kadidlo, Egypťania ho používali počas svojich balzamovacích rituálov. Dnes sa tymián bežne používa ako korenie. Ďalej sa z neho vyrába silný éterický olej, ktorý má silné čistiace účinky na pokožku; vzhľadom k vysokému obsahu tymolu by však mal byť tymian pred aplikáciou hojne zriedený s frakcionovaným kokosovým olejom dōTERRA. Tymian má špecifické chemické vlastnosti, ktoré podporujú zdravý imunitný systém.

HLAVNÉ VÝHODY

 • Pri vnútornom použití má silné antioxidačné účinky a podporuje zdravý imunitný systém.
 • Prirodzene odpudzuje hmyz.
 • V kuchyni dodá mäsám príjemné bylinkové arómu.
 • Pomáha nám uvoľniť skrývané negatívne pocity, citovo sa odpútať a uvoľniť.

EMOČNÉ PÔSOBENIE

Tymián je olej uvoľnenia a odpustenia. Je jedným z najsilnejších čistiacich prostriedkov emocionálneho tela a pomáha pri riešení uväznených a skrývaných pocitov. Pôsobí hlboko v tele i duši a hľadá nevyriešené negatívne pocity, ktoré následne privádza na povrch a núti nás sa ich vzdať. Zbavíme sa tak hnevu, zloby  a uvoľníme miesto pre to pekné v živote. Tymián nás učí, že je potreba pohybovať sa vpred.

Tymián mení nenávisť a hnev na lásku a odpustenie. Pomáha pri hneve, zlosti, nenávisti, horkosti, rozhorčení, emocionálnom otroctve.

 • Podporuje odpustenie, toleranciu, trpezlivosť, otvorenosť, porozumenie, emočné uvoľnenie a odpútanie.

POUŽITIE

 • Mentálna vzpruha - cítite sa mentálne vyčerpaní? Pridajte do svojej obľúbenej zmesi olej z tymianu. Tymianový olej má povzbudzujúce účinky a použitie v difúzori v priebehu dňa podporí bdelosť.
 • Starostlivosť o pleť - ak chcete ošetriť a podporiť zdravo vyzerajúca pleť, zrieďte 1-2 kvapky éterického oleja tymiánu s frakcionovaným kokosovým olejom dōTERRA a potom nanášajte na pleť v rámci pravidelnej hygieny.
 • Podpora imunity - pri vnútornom užívaní tymianový olej podporuje zdravý imunitný systém. Ak chcete podporiť imunitu najmä v zimných mesiacoch, nakvapkajte do dōTERRA rastlinných kapsúl 2 kvapky éterického oleja z tymianu a zapite vodou.
 • Prírodný repelent - chemické zloženie tymiánu prirodzene odpudzuje hmyz. Pri pobyte v prírode zrieďte tymianový olej s frakcionovaným kokosovým olejom a naneste na zápästie a krk
 • Silný čistič do domácnosti - tymianový olej je vďaka svojim silným čistiacim vlastnostiam jedným z najlepších éterických olejov pre čistenie povrchov. Pomôže vyčistiť povrchy a odstrániť nečistoty, špinu a nepríjemné pachy - to všetko bez použitia škodlivých chemikálií.

IDEÁLNA KOMBINÁCIA

Olej sa dobre dopĺňa s: bergamot, grapefruit, levanduľa, rozmarín, oregano, tea tree, kardamóm, zmes Forgive, pelargónie, cypruštek.

NÁVOD NA POUŽITIE

 • Aromaterapia: Použite 3-4 kvapky v difuzéri.
 • Vnútorné použitie: Zrieďte 1 kvapku v 120 ml tekutiny.
 • Lokálne použitie na pokožke: Zrieďte 1 kvapku alebo menej s nosným olejom a naneste na hrudník a sakrálnu čakru (dolná časť žalúdka) alebo na chodidlá.